Akdeniz Üniversitesi Finike MYO

Yeni Mahallesi, Akdeniz Üniversitesi Finike Meslek Yüksek Okulu, Finike/Antalya, Türkiye
Yayınlanan 12 Ağustos 2017 / 237
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

T.C.

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

FİNİKE MESLEK YÜKSEKOKULU

 

Finike Meslek Yüksekokulu 2008 – 2009 eğitim-öğretim yılında “Deniz ve Liman İşletmeciliği” ile “Turizm ve Otel İşletmeciliği” programlarına ek kontenjanla öğrenci alarak eğitim öğretime başlamıştır. 2009 – 2010 eğitim öğretim yılında bu programlara ek olarak “Dış Ticaret” ve “Bahçe Tarımı” programları açılmıştır.

2016 – 2017 eğitim öğretim yılında Finike Meslek Yüksekokulu 4 örgün ve 3 ikinci öğretim programı ile faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir.

Yüksekokul yerleşke alanı 27.000 m2’lik açık ve 3000m2’lik kapalı alanda; 72 kişilik 4 derslik, 69 kişilik 2 derslik, 40 kişilik 2 derslik, 50 kişilik 1 derslik, 90 kişilik 1 derslik, 1 amfi ve 268 kişilik bir konferans salonu alt yapısına sahiptir. Bununla birlikte Yüksekokulun  bilgisayar laboratuarı, uygulama sera alanı, kütüphane, kantin ve yemekhane olanakları mevcuttur. Yüksekokulumuz kampüs alanı içerisinde öğrencilerimizin kullanımına yönelik basketbol sahası, voleybol sahası, çim futbol sahası ve jimnastik aletlerinden oluşan spor kompleksi bulunmaktadır.

Sevgili Gençlerimiz,

Üniversite yaşamı, bireylerin gelişiminde ve hayata bakışında önemli rol oynayan bir dönüm noktasıdır. Bu önemli dönem, sizlere kariyerinizde başvuracağınız bilgi ve becerileri kazandırmakla kalmayacak, ufkunuzu genişleterek sizlere hayat adına yepyeni fikirler ve bakış açıları kazandıracaktır.

Biz akademisyenlerin en büyük rolü, siz gençlerimizi bilginin ışığı ile donatabilmek; iş hayatınızda karşılaşacağınız rekabet koşulları ve nitelik arayışlarına iyi bir şekilde hazırlayabilmektir. Bu aşamada sizlere en iyi şekilde yardımcı olabilmeyi amaçlamaktayız.

Antalya’nın en güzel ilçelerinden biri olan Finike’nin doğal güzellikleri ve yeşilliği ile iç içe, bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerleyen Akdeniz Üniversitesi çatısı altında gelişmek ve bu gelişimi sizlerle paylaşmak bizim için mutluluktur.

 

Hedeflerinin bilincinde olan Meslek Yüksek Okulumuz; Turizm ve Otel İşletmeciliği, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Dış Ticaret ve Bahçe Tarımı programları ile, ülkemizin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir. Çağdaş medeniyetler ufkunda, ülkemizin milli ve manevi değerlerinin bilincinde, dürüstlük ve çalışkanlığı temel ilke edinen topluma yararlı bireyler yetiştirmek bu rotadaki en büyük misyonumuzdur.

Akdeniz Üniversitesi Finike MYO
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar