Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi Altı Eylül Mahallesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Balıkesir, Türkiye
Yayınlanan 29 Mayıs 2017 / 153
Kategori : Hastaneler
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Hastane : Göğüs Hastalıkları Hastanesi

Hastanemiz 27 Dönüm arazi üzerinde 1915 yılında Mutasarrıf Doktor Reşit Bey tarafından inşa edilmiş olup, dağınık durumda tek katlı ve iki katlı 9 ayrı binadan oluşmuştur.

Erkekler ve Kadınlar Servisi ayrı binalar halinde olup, hasta odaları koğuşlar halindedir. Kadınlar Servisinin yanındaki boş alana bir hayırsever tarafından zemin + 2 kat olmak üzere 300 m2 arsaya oturan bina yaptırılmıştır. Bu binanın zemin katı poliklinik diğer 2 katı tek kişilik ve iki kişilik olmak üzere banyolu, tuvaletli, klimalı, tv, buzdolabı ve telefonlu hasta odaları olarak kullanılmaktadır. Burada toplam 36 hasta yatağı mevcuttur.

Erkekler Servisinin bulunduğu ana bina ve 27 dönüm arsanın tamamı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescil edilerek sit alanı kapsamına alınmıştır.

Ayrıca yeni yaptırılan Firdevs Hattatoğlu Servisi yanındaki otopark olarak kullanılan arsamıza 644m2 zemine oturacak şekilde 3+1 katlı ek bina inşaatı Ağustos 2007 tarihinde başlamıştır. Yapılacak binada 1 ve 2 kişilik özel odalar olmak üzere toplam 100 hasta yatağı bodrumunda ise Servis Röntgen Ünitesi, eczane ve depoları, teknik atölyeler, sığınaklar bulunacaktır. Ek binamız tahminen 2009 yılı sonlarında tamamlanacak olup bina hizmete girdiğinde Erkekler Servisi olarak kullanılacaktır. Halen Erkekler servisi olarak kullanılan tarihi bina restore edilerek poliklinik binası haline getirilecektir.

Hastanemiz Balıkesir ilçe ve köylerine ayrıca çevre illerden gelen aktif tüberküloz, bronşit, astım ve diğer hastalara hizmet veren bölge hastanesi konusundadır. Çevremizdeki illerden Çanakkale, Kütahya ve Manisa’da Göğüs Hastalıkları Hastanesi yoktur. Bu iller ve bağlı ilçelerinden tüberküloz hastaları hastanemize müracaat etmektedir.

POLİKLİNİKLER
  • Göğüs Hastalıkları

Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Balıkesir ili Altıeylül ilçesinde göğüs hastalıkları hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Balıkesir Göğüs Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Özellikler
Hastaneler
Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır, ilk yorumu yapmak ister misiniz?
İnceleme bırak
Hizmet: Fiyat: Kalite: Diğerleri:

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar