ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU Çukurova Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Acıdere Osb, Türkiye
Yayınlanan 18 Mart 2017 / 290

Yüksekokul binası 10,000 m2 oturumlu ve 2 katlı olup toplam 1284 m2 kapalı alana sahiptir. Yüksekokulumuzda toplam 7 adet derslik, internet ağına bağlı bilgisayar laboratuarı, teknik resim salonu,tekstil, makine, elektrik ve elektronik atölyeleri, kafeterya-kantin, çay salonu, öğretim elemanı odaları, idari hizmetlerin yürütüldüğü bürolar, çim futbol sahası, eğitim materyallerinin çoğaltılması için fotokopi-ofset merkezi ve KOSGEB Adana Tekstil Kalite Kontrol Laboratuvarı bulunmaktadır.

Sosyal ve Sportif Tesisler

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokul arazisi içerisinde iç içe bulunan açık basketbol, mini futbol ve voleybol sahası bulunmaktadır. Ayrıca Yüksekokuldan 30 km mesafesi olan Üniversite merkezi yerleşkesi içerisinde merkezi kafeterya, kapalı yüzme havuzu, açık ve kapalı spor salonları vb gibi çeşitli sosyal ve sportif tesisler mevcuttur.

Yurt Durumu

Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Adana Bölge Müdürlüğüne ait “Adana Fevzi Çakmak Öğrenci Yurdu” (Üniversite Balcalı yerleşkesi girişinde, 3398 kapasiteli) ve “Hacı Sabancı Öğrenci Yurdu” (Şehir merkezinde, 404 kapasiteli) bulunmaktadır. Ayrıca 2000 kişi kapasiteli özel yurtlar bulunmaktadır.

Bilgi ve Teknoloji Kaynakları

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu programları, ders içerikleri, öğrenim süresi ve sektörün ihtiyacı göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Bölümlerimizde uygulamalı dersler için var olan atölye ve laboratuarlarımızda seçkin öğretim elemanları kadrosuyla çalışmaktadır. Yüksekokul bilgisayar laboratuarında öğrencilerin kullanımına açık internet bağlantılı 30 adet bilgisayar, derslik ve laboratuarlarımızda eğitimin görsel araçlarla desteklenebilmesi için 8 adet projeksiyon cihazı ve kablosuz internet bağlantısı bulunmaktadır.

Atölyeler

Elektrik, endüstriyel elektronik, makine ve tekstil atölyelerinde uygulamalı derslerde kullanılmak üzere torna tezgahı, freze tezgahı, çektirme yöntemine göre çalışan 12 tüplü boyama aparatı, dikey fular, etüv ve elektrik-elektronik eğitim setleri bulunmaktadır.

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar