Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Validei Atik Mahallesi, FATİN SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ EDEBİYAT FAKÜLTESİ, Kartal Baba Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 17 Nisan 2017 / 152
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
Website : Websiteye Git

 Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi bünyesindeki Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulumuz, üniversitemizin yürütmüş olduğu eğitim-öğretim, araştırma, geliştirme ve kamusal hizmetler kapsamında uygulamaya dönük görevleri yüklenmek için kurulmuştur.

 

   Temel amacımız; bireylerin sanatsal yönünü geliştirmek, geleneksel sanatın geçmişten günümüze ve geleceğe aktarılmasını sağlamak, kültür ve medeniyetin ileri düzeyde algılanmasında uygulamaya yönelik modern çalışmalar yapacak bireyleri yetiştirmektir. Bu amaç ve kapsamda uluslararası ölçütlere uygun sanatsal faaliyetlerin üretilmesi ve mevcut sanatsal eserlerin korunması amaçlı nitelikli bir eğitim programı geliştiriyoruz.

 

   Sürdürülebilir nitelikle, özgün, mesleğin tüm gereklerine ve üst düzeyde uygulamaya hakim, çağdaş verilerle ve özel bilgilerle donatılmış bireylerin yetişmesi ayrıcalıklı bir Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu’nun varlığı ile mümkündür. Bu amacı hedefleyen tüm öğrencileri aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

 

Yrd. Doç. Dr. M. Lütfi Yazıcıoğlu
Müdür.      

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar