Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İstanbul, Sütlüce Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Vakfı Üniversitesi Halıcıoğlu Kampüsü, Beyoğlu Adliyesi, Beyoğlu, Türkiye
Yayınlanan 17 Nisan 2017 / 224
Kategori : Üniversite
Website : Websiteye Git

Üniversite adayı değerli gençler,

          Ülkemizin en temel ihtiyaçlarından birisi nitelikli insan gücüdür. İş dünyası, nitelikli insan kaynağını bulamamaktan, mezunlar ise işe yerleşememekten şikayetçi ise mesleki eğitimin niteliği üzerinde durmak gerektiğine inanıyoruz. Bu amaçla Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Meslek Yüksekokulu olarak mesleki eğitimin niteliğini arttırmak için eğitim müfredatından uygulamaya, yabancı dil eğitiminden kişisel gelişim eğitimlerine varıncaya kadar öğrencilerimizin mezun olduklarında haiz olması gereken tüm mesleki ve bireysel özellikleri onlara kazandırmak amacıyla akademisyenlerimizle ve sektör temsilcileri ile birlikte çalışıyoruz. Öğretim üyelerimizin birikimini ve dinamizmini işbirliği içinde olduğumuz kuruluşların talepleri ile birleştirerek öğrencilerimize teori ve pratik eğitimi birlikte sunuyoruz. Öğrencilerimizin bu işbirliği sayesinde eğitimleri esnasında uygulama imkânı elde etmesi, sektör temsilcilerinden ders alması mesleki ve teknik eğitimin kalitesini arttırmaktadır.

 

         Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde açtığımız programlar öğrencilerimize geniş iş imkânları sunan programlardır. Adalet mezunlarımız Adalet Bakanlığı’na bağlı kurumlar ile özel hukuk kurumlarında, Çocuk Gelişimi mezunlarımız Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar ile özel eğitim kurumlarında, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri mezunlarımız ise istihdam protokolümüz olan Türk Hava Yolları başta olmak üzere diğer havayollarında çalışma imkanı elde ediyorlar. Mezunlarımızın iş başvurusu süreçlerine de destek veriyoruz.

         “Özgün ve nitelikli bir mesleki eğitim” vizyonuyla yürüttüğümüz eğitim faaliyetlerimizin farkını daha yakından görmek ve incelemek için tüm üniversite adaylarını web sitemizi incelemeye, eğitim mekanımız olan Haliç Yerleşkemizi ziyaret edip uygulama alanlarımızı (Uçak Uygulama Atölyesi Mock-up, Drama ve Tiyatro Atölyesi, Klavye Uygulama Atölyesi) görmeye, öğrencilerimizden ve akademisyenlerimizden bilgi almaya davet ediyoruz. Bizleri tercih eden öğrenciler, üniversitemize geldikleri ilk günden mezuniyet sonrasına kadar kariyer planlamaları dahil tüm aşamalarda danışman olarak bizleri yanında görüp bu ayrıcalığı hep hissediyor. Siz de onlardan biri olabilirsiniz.

 

İlhami DANIŞ
MYO Müdürü

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Meslek Yüksekokulu
Kategori : Üniversite
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar