Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Pınar Mahallesi, Işık Üniversitesi, Sarıyer/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 18 Nisan 2017 / 236
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Ülkemiz eğitiminde özgün bir ekolü temsil eden Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) Işık Okulları, 131 yıllık eğitim-öğretim deneyimine sahiptir. 1996 yılında eğitim-öğretime başlayan Işık Üniversitesi de, bu özgün ekolün yeni bir yıldızı olmuştur.

Işık Üniversitesi çatısı altında 2007 yılında kurulan Güzel Sanatlar Fakültemiz,  lisans eğitim-öğretimine “Görsel İletişim Tasarımı Bölümü”, “Görsel Sanatlar Bölümü” (Resim, Heykel), “İç Mimarlık Bölümü”, “Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü” ve “Sinema ve Televizyon Bölümü”  ile 5 lisans programında devam etmektedir. 

Öğrencilerimiz öğrenimleri süresince “çift anadal” ve “yandal” eğitimi yapabilmektedir. Fakültemizin programları, öğrencilerimizin değişen koşullara kolaylıkla uyum sağlayabileceği bir içeriktedir. Atatürk ilkelerine bağlılık, evrensel bilime ve sanata katkı eğitimimizin simgesidir.

Üniversitemizin, öğrencilerimiz için değişik burs imkanları bulunmaktadır. 

Güzel Sanatlar Fakültesi, akademik ve sanatsal çalışmaları ile, ulusal ve uluslararası düzeyde saygınlık kazanmış öğretim elemanlarını bünyesinde toplamıştır. Bu seçkin öğretim elamanı kadrosu, nitelikli bir tasarım ve sanat eğitim-öğretimini gerçekleştirmektedir.

Nitekim öğrencilerimizin ve mezunlarımızın kazandığı çok sayıdaki ulusal ve uluslararası ödül, özgün eğitim ve öğretimimizin bir yansımasıdır.

 Fakültemiz yeterli derslik, atölye, stüdyo, bilgisayar laboratuvarları ve kültürel açıdan odak noktaları oluşturan sanat galerisi olanaklarına (Galeri Işık-İstanbul, Galeri Işık-Şile, Galeri Işık-Nişantaşı) sahiptir. Bu tesisler,  öğrencilerimizin kişisel yeteneklerini sanatsal ve estetik tasarımlarla bütünleştirerek, yaratıcı güçlerini sergilemelerine katkı yapmaktadır.

Fakültemiz eğitim dili Türkçedir. Ancak, tüm bölümlerimiz için “isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı” açılmaktadır.

Çağdaş bir yönetsel anlayışla, uluslararası düzeyde donanımlı ve yetkin, doğa ve insana saygılı mezunlar yetiştirmek Fakültemizin başlıca ilkeleri arasındadır.

Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar