Işık Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Pınar Mahallesi, Işık Üniversitesi, Sarıyer/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 18 Nisan 2017 / 272
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Fakültemizin hedefi, günümüzün değişen ekonomik, sosyal ve siyasal ortamında, geleceğe uyum sağlayabilecek, geleceği şekillendirecek doğru stratejik kararları verebilecek mezunları yetiştirmektir.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, öğrencilerini günümüzün ve yarının sorunlarına etkin çözümler getirebilme ve değişen koşullara kolaylıkla uyum sağlayabilmeleri için gerekli bilgi ve becerilerle donatarak yetiştirmeyi; onlara bağımsız düşünme yeteneği kazandırmayı; yaratıcılık, dinamizm ve özgüven aşılamayı ilke olarak benimsemiştir.

Fakültemiz bünyesinde İşletme, İktisat ve Uluslararası İlişkiler olmak üzere üç bölüm ve İşletme (Türkçe ve İngilizce), Uluslararası Ticaret, Uluslararası Lojistik Yönetimi, Muhasebe ve Denetim, İktisat, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi olmak üzere sekiz program bulunmaktadır. Sadece İşletme programında İngilizce İşletme ve Türkçe İşletme eğitimi bulunmaktadır. Diğer programlarımızın eğitim dili İngilizce’dir. Öğrencilerimiz, ilk yılda ortak eğitim görmekte; ikinci yılda farklılaşma başlamakta ve son iki yılda ise, eğitimlerini ağırlıklı olarak alanlarına uygun program dersleri alarak sürdürmektedirler. Bu aşamada ve daha sonraki dönemlerde isterlerse yatay geçiş kuralları içinde program değiştirebilmektedirler. Özetle öğrenciler daha geniş bir alanda başlayıp özel alanlarına doğru yönelmektedirler.

Işık Üniversitesi’nin yaratıcılığa önem veren eğitim felsefesinin doğrultusunda, Fakültemiz öğrencilerimize zorunlu temel derslerin yanı sıra, çok sayıda seçmeli ders alma imkânı sunmaktadır. Öğrencilerimiz bu sayede ilgi alanlarına göre değişik seçmeli dersler alarak kendi eğitimlerini kendileri biçimlendirerek, çok-disiplinli bir eğitime kavuşmaktadırlar. Fakültemiz öğrencileri çift anadal ve yandal eğitimi alma olanağına da sahiptir ve özellikle yandal sertifikası almaları teşvik edilmektedir.

Bütün bunların ötesinde, Üniversitemizin tüm diğer fakülte ve bölümlerinde olduğu gibi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi de öğrencilerini, Atatürk ilkelerine bağlı, laik ve çağdaş kimlikli, akademik ve etik değerlere sahip çalışkan birer insan olarak Türkiye ve dünyaya kazandırma amacı taşımaktadır.

Işık Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar