İstanbul Arel Üniversitesi Analog Elektrik Laboratuvarı Türkoba Mahallesi, Arel Universitesi Tepekent Kampusu, Erguvan Sokak, Büyükçekmece/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 18 Nisan 2017 / 190

Analog Elektrik Laboratuvarı, Biyomedikal Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümlerinde okutulan Elektrik Devre Laboratuvarı ve Elektronik Devreleri Laboratuvarı derslerinin, Endüstri Mühendisliği bölümünde okutulmakta olan Elektrik Devreleri Ölçme dersinin ve Makine Mühendisliği bölümünde okutulmakta olan Ölçme Tekniği dersinin uygulamalarını gerçekleştirmek ve çeşitli lisans ve lisansüstü proje çalışmalarını yürütmek amacıyla kurulmuştur.

Laboratuvar ayrıca elektrik-elektronik devreler ile ilgili gerekli eğitimin verilmesini desteklemektedir. Devre Teorisi I, Devre Analizi, Elektronik I ve Elektrik II gibi derslerde teorik bilgilerinin verildiği devrelerin fiziksel kurulumu, multimetre ve osiloskop gibi ölçü cihazlarını kullanarak ölçümlerin yapılması, elde edilen sonuçların yorumlanarak bir rapor halinde sunulması gerçekleştirilmektedir. Böylece öğrencilerimize hem yaptıkları uygulamalar hem de çalışmalarının sunumu hakkında deneyim kazandırılmaktadır.

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar