İstanbul Arel Üniversitesi Mikroişlemciler ve Gömülü Sistemler Eğitim Laboratuvarı Türkoba Mahallesi, Arel Universitesi Tepekent Kampusu, Erguvan Sokak, Büyükçekmece/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 18 Nisan 2017 / 145
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

PIC mikrodenetleyici geliştirme sistemlerinin yer aldığı Laboratuvar, Elektrik – Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerindeki Mikroişlemciler dersinde gerçekleştirilen uygulamalar için kullanılmaktadır. Öğrencilerimiz bu laboratuvarı proje çalışmalarında mikroişlemci sistemi prototip üretimi ve test amacıyla kullanabilmektedir. Mikroişlemciler ve Gömülü Sistemler Eğitim Laboratuvarı temel mikroişlemci sistemlerinin tasarımını amaçlamaktadır. Laboratuvarda yapılan uygulamalar sayesinde donanım ve yazılım açısından makinaların çalışma prensipleri öğrencilere aktarılmaktadır.

Mikroişlemciler ve Gömülü Sistemler Eğitim Laboratuvarı, 10 Adet Compaq marka dizüstü bilgisayarına sahiptir. Ayrıca 10 adet Lab-Volt mikroişlemci deney seti laboratuvar da bünyesinde bulunmaktadır. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin daha rahat ilerleyebilmesi için laboratuvar içerisinde projeksiyon cihazı, akıllı tahta ve bilgisayarlarda mikroişlemci simülasyon paket programı mevcuttur. Laboratuvar 47 m2 alana sahiptir.

İstanbul Arel Üniversitesi Mikroişlemciler ve Gömülü Sistemler Eğitim Laboratuvarı
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar