İstanbul Bilgi Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Hacıahmet Mahallesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü, Kurtuluş Deresi Caddesi, Beyoğlu/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 20 Nisan 2017 / 218
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Hukuk eğitiminde yenilikçi ve dinamik bir anlayış benimseyen İstanbul Bilgi Üniversitesi, 1997 yılında öğretime başlayan Hukuk Fakültesi ile 2001 yılında açılan Hukuk Yüksek Lisans Programlarının ardından 2010-2011 öğretim yılında Adalet Meslek Yüksekokulu’nu açmıştır. Adalet Meslek Yüksekokulu kuran ilk vakıf üniversiteleri arasında yer alan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Türkiye’deki adalet hizmetlerinin iyileştirilmesine yönelik katkılarının Adalet Meslek Yüksekokulu’yla daha da güçlendiğine inanmaktadır. 

Gittikçe küreselleşen dünyada, hukuk ve adalet alanları da bu gelişmenin uzağında değildir. Bu nedenle, adalet hizmetlerinin ulusal ve uluslararası düzeydeki uygulamasına hâkim, yabancı dil bilen, bu alanın uluslararası gelişmelerini takip edebilen, son teknolojileri kolaylıkla kullanabilen çalışanlara yönelik talebin gittikçe arttığı bir gerçektir. Toplumun her alanına nüfuz etmiş olan sorunları çözmeyi hedefleyen hukuk aygıtı, adaletin gecikmeden ve sağlıklı bir biçimde oluşturulmasını sağlamaya çalışacak nitelikli ve profesyonel elemanlara büyük ihtiyaç duymaktadır. BİLGİ Adalet Meslek Yüksekokulu, mesleki hayata hızla uyum sağlayabilecek, üst düzeyde performans gösterebilecek, hem seçkin hukuk bürolarında ve özel sektörde hem de adalet bürokrasisinde çalışabilecek yeterliliğe sahip profesyoneller yetiştirmektedir. 

Adalet Meslek Yüksekokulu’nu tercih eden öğrencilerimizle İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tanışmayı ve onların da, seçkin BİLGİ hukuk ve adalet topluluğuna katılmasını bekliyoruz. 

 

 

Müdür
Alişan Çapan, Yrd. Doç. Dr.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar