İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü Hacıahmet Mahallesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü, Kurtuluş Deresi Caddesi, Beyoğlu/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 20 Nisan 2017 / 188
Kategori : Üniversite
Konum : Beyoğlu
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü ana sayfasına hoş geldiniz. Bu site BİLGİ’de Avrupa Etüdleri portalı olarak düzenlenmiştir.

 Kâr amacı gütmeyen bir vakıf üniversitesi olarak kurulan İstanbul Bilgi Üniversitesi, 10.000’e yakın öğrencisi (öğrencilerin %27’si bursludur) ve 700 civarında akademisyeni, sosyal bilimler, ekonomi, işletme, iletişim, sanat ve hukuk alanlarında lisans ve lisansüstü öğretim vermektedir. Hukuk Fakültesi dışındaki fakültelerde eğitim dili İngilizce’dir.

BİLGİ’nin Avrupa Yolculuğu:

1996 yılındaki kuruluşundan bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi, Avrupa Birliği’ne ilişkin akademik çalışma programları ve araştırmaları geliştirme ve destekleme yönünde kararlı bir yol izlemektedir.

Kuruluşundan beri, İstanbul Bilgi Üniversitesi siyasal ve sosyal tartışmalarda açık ve ilerici bir duruş sergilemekte ve AB entegrasyonu sürecine ilişkin tartışmalarda da yer almaktadır. AB ve ilgili konularda kamu bilinci yaratmada aktif olan BİLGİ, AB bütünleşmesi, göç, yoksulluk, dışlama, insan hakları, demokratikleşme ve sosyal hizmetler sağlama projeleri gibi konularda çok sayıda konferans ve atölye çalışmaları düzenlemiştir.

BİLGİ’nin Avrupa yolculuğu Nisan 2005’te Avrupa Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kurulmasıyla devam etmiştir. Merkez, dış politika, Avrupa’nın genişlemesi ve bu çerçevede Türkiye-AB ilişkileri konuları başta olmak üzere AB politikaları üzerine akademik araştırma ve çalışmalar yapma amacıyla kurulmuştur. Bu alanlardaki tartışmalara ilişkin akademik çalışmalara ek olarak Merkez, AB kurum ve politikaları ile Türkiye’nin AB’ne katılım perspektiflerinin sunulduğu toplantı ve konferanslar düzenleyerek bu alanlarda uzman uluslararası araştırmacılar için bir platform oluşturmuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi, Ekim 2005’ten beri düzenli olarak bültenler yayınlamaktadır.

BİLGİ’nin Avrupa yolculuğunda yeni bir aşamaya 2007 yılında Türkiye’deki ikinci “AB Enstitüsü”nün üniversitemizde kurulması ile gelinmiştir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü
Kategori : Üniversite
Konum : Beyoğlu
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar