İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi Emniyettepe Mahallesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Kazım Karabekir Caddesi, Eyüp/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 20 Nisan 2017 / 234

Bilginin hızla değişip dönüştüğü bir dünyada yaşıyoruz. İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi olarak bu değişime ayak uydurmanın ötesinde, bu değişimin bir aktörü, parçası olmayı hedefledik. Kamudan özel sektöre farklı iş alanlarında çalışan dört bin mezunumuzun başarıları bize güç kattı.

İşletme Fakültesi’nde Ekonomi ve Finans, Pazarlama, Yönetim Bilimleri bölümlerinde toplam 13 lisans programı yürütüyor, 15 lisansüstü programına katkı sağlıyoruz. Öğrencilerimize modası geçmiş kavramları dayatmak yerine disiplinlerarası bir yaklaşımla çağa uygun, yetkin bir eğitim sunuyoruz. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin en büyük fakültesiyiz, kayıtlı öğrenclerimizin sayısı üç bine yaklaşıyor.

Akademik kadromuz ve akademik programlarımız konusunda mütevazı değil iddialıyız. Fakültemizde, 90’ı aşkın tam-zamanlı öğretim üyesi, öğretim ve araştırma görevlisi ile 14 konuk eğitmen görev yapıyor. Öğrencilerimizi sağlam bir profesyonel eğitim ve zengin bir temel kültür eğitimi vermek öncelikli amacımız. Zorunlu derslerin yanı sıra öğrenciler hem kendi bölümlerinde hem diğer bölüm ve fakültelerde açılan seçmeli dersler sayesinde geniş bir perspektif ve donanım edinebiliyor. Teoriyle pratiği harmanlamak, öğrencilerimizin farklı çalışma alanlarında uzmanlaşmalarını sağlamak, öncelikli hedefimiz. 

İşletme Fakültesi olarak, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin temel misyonu çerçevesinde toplumun her kesimiyle oluşturduğumuz güçlü bağlarımızı korumaya önem veriyoruz. Bilimsel ve kültürel etkinliklerimizin, öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine ayrı bir katkı sağladığına inanıyoruz. Bu bağlamda, Türkiye ve yurtdışındaki akademik çevrelerle sürdürdüğümüz bilimsel paylaşım ve işbirliğini de özellikle önemsiyoruz. 

Araştırma projelerimiz, bilimsel yayınlarımız, eğitim programlarımız, kültürel ve sosyal etkinliklerimizle öğencilerimize sınıf içinde olduğu kadar sınıf dışında da dinamik ve ufuk açıcı bir ortam sunuyoruz. Öğrencinin üniversite yaşamına etkin bir biçimde katılımının bir hak ve sorumluluk olduğu düşüncesinden hareketle, yeni ders programlarının oluşturulmasından sosyal projelere kadar her alanda öğrencilerimizin katılımı ve katkılarını teşvik etmeyi görev bildik.

Hayatınızda, akademik ve mesleki bilgi edinimi açısından olduğu kadar entelektüel merak duygusunu tatmin edeceğiniz en dinamik yıllar sizi bekliyor. BİLGİ’nin, günümüz dünyasının sorunlarıyla başa çıkabilme yetisini geliştiren canlı akademik, kültürel ve sosyal ortamını paylaşmaya davetlisiniz.

 

Prof. Dr. İpek Özkal Sanver

Dekan Vekili

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar