İstanbul Bilim Üniversitesi Şişli Kampüsü İstanbul, İzzetpaşa Mahallesi, İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, Şişli, Türkiye
Yayınlanan 25 Nisan 2017 / 261
Kategori : Üniversite
Tel : 444 0 436
Telefon 2 : Tel
Website : Websiteye Git

Şişli Florence Nightingale Hastanesi

 

1989’da Kardiyoloji ve Kardiyovasküler  Cerrahi alanlarında hizmete başlayan hastanemizde günümüzde Kalp, Karaciğer, Böbrek, Kalp MR, Kemik İliği Nakli, Ortopedi ve Omurga Ameliyatları, Beyin Cerrahisi ameliyatları, Nükleer Tıp Ünitesi (PET-CT, Ayaktan / Yatarak İyot Tedavi Ünitesi), Girişimsel Radyoloji, Robotik Ameliyatlar, Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göğüs Cerrahisi  tedavileri yapılmaktadır.
 
Şişli Florence Nightingale Hastanesi  30.000 m2 kapalı alanda 228 yatak, dahili Yoğun Yoğun Bakım Ünitesi, Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi, Koroner Yoğun Bakım Ünitesi, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve 11 adet ameliyathane odası ile hizmet vermektedir.
 
Şişli Florence Nightingale’de Organ, Doku ve Hücre Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak  kalp destek cihazı, yapay kalp nakli, kalp nakli, kemik iliği nakli, karaciğer nakli, böbrek nakli , MR uyumlu kalp pili, karotis stent, TAVİ (transkateter aort kapak takılması), transpulmoner kapak takılması, aritmi ve ablasyon tedavileri, beyin pili takılması, Omurga ve Skolyoz Cerrahisi gibi özellikli işlemler yapılmaktadır. 
 
Günümüze kadar  yaklaşık 28.000 kalp ve damar cerrahisi, 140.000 adet girişimsel kardiyoloji ve koroner angiyografi işlemlerinin  yapıldığı bir merkezdir.
 
27 yıldır var olan Şişli Florence Nightingale Hastanesi, 1993 tarihinden itibaren aralıksız bir şekilde eğitim hastanesi olarak sağlık hizmetleri ile akademik faaliyetlerini birlikte sürdürerek muhtelif uzmanlık dallarında ihtisas vermiştir.
 
Araştırma ve Uygulama Merkezi olarak çalışan, Sağlık Bakanlığı tarafından 3. basamak statüde seviyelendirilen, Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı bir hastanedir.
İstanbul Bilim Üniversitesi Şişli Kampüsü
Kategori : Üniversite
Tel : 444 0 436
Telefon 2 : Tel
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar