İstanbul Esenyurt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu İncirtepe Mahallesi, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Doğan Araslı Bulvarı, Beylikdüzü Osb/Esenyurt/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 3 Mayıs 2017 / 204
Kategori : Üniversite
Tel : 444 9 123
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Sevgili Öğrenciler,

Spor alanında dört yıl eğitim veren İESU / Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu;
2014-2015 eğitim-öğretim yılında ÖSYM 1. Basamak sınavı (YGS1-6) ve özel yetenek sınav sonuçlarına göre Spor Yöneticiliği Bölümü ile eğitim hayatına başlamıştır. Bölümümüz, konusuyla ilgili her türlü akademik, teknik ve fiziksel alt yapı hazırlıklarını tamamlamış olup, siz değerli öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında ise yeni açılan Antrenörlük Eğitimi Bölümü ile eğitimine devam eden yüksekokulumuzda, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılıyla birlikte Rekreasyon Bölümü’nün açılması planlanmaktadır.
Yüksekokulumuz, spor bilimleri ve teknoloji alanında dünya üniversiteleri ile rekabet eden öncü ve lider bir kurum olmayı hedeflemiştir. Amacımız öğrencilerimizin sportif organizasyon ve projelerle çağın gereksinimlerine uygun bilgi üretmesi, toplumumuzun yaşam kalitesini arttırmaya yönelik spor ile ilgili alanlarda araştırmalar yapması, kazandığı bilgi ve becerileri uygulayabilen, üstün nitelikli Spor Yöneticileri, Antrenörler ve Rekreasyon Liderlerinin yetiştirilmesidir. Bölümlerimizin programları uluslararası standartlarda, Bologna sürecine uygun olarak tasarlanmıştır.
İstanbul Esenyurt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, modern eğitimin gereğini kavramış olan siz değerli öğrencilerimizle, belirlenen programların hayata geçirilmesinin heyecan ve gururunu yaşamaktadır. Geleceğin spor yöneticileri, antrenörleri ve rekreasyon liderleri olacak siz değerli gençlerin yetiştirilmesinde öğretim elemanlarımızın hazırladığı çağdaş bir programla eğitip ilk mezunlarımız olarak ülkemizin hizmetine en üst düzeyde görev yapacak şekilde yetiştirmeyi bir amaç edindik. Gelecek yıllarda aramıza katılacak gençlerimize de örnek birer öğrenci olacağınıza inancımız tamdır. İESU – BESYO sizlerle birlikte  layık olduğu bir eğitim-araştırma kurumuna dönüşecektir.
Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.
 

Yrd.Doç.Dr. Ahmet N. BULGURCUOĞLU

İESU – BESYO / MÜDÜR

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Kategori : Üniversite
Tel : 444 9 123
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar