İstanbul Gelişim Üniversitesi Ekonomi ve Finans Cihangir Mahallesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, J. Kom. Er Hakan Öner Sokak, Avcılar, Türkiye
Yayınlanan 29 Nisan 2017 / 98
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Programın Amacı

Akademisyenlerin, özel sektör ve kamu çalışanlarının gereksinimini karşılamak üzere oluşturulmuş olan Ekonomi ve Finans Doktora programımızın amacı; literatüre hakim, ulusal ve uluslararası finansal sistemlerdeki gelişmeleri takip edebilen, etkileşimleri analiz edebilen ve yorumlayabilen, finansal yönetimde verimliliği arttırıcı bilimsel çözümler önerebilen nitelikte bilim adamları ve araştırmacılar yetiştirmektir.

 
Programın Hedefi

Ekonomi ve finansa ilişkin teorilerden faydalanarak ekonomik/ finansal olayların yeniden formüle edilerek farklı açılardan analiz edilip sentezlenmesiyle öğrencilere uluslararası literatüre katkı yapabilecek bir akademik altyapı kazandırmak.

 
Kariyer Olanakları

Mezunlarımız özel sektör ya da kamu kurumlarının tüm iktisadi ve finansal birimlerinde uzman yardımcısı, uzman,yönetici gibi vasıflarla istihdam edilebilmektedir.Ayrıca yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi,yardımcı doçent doktor gibi unvanlarla kariyerlerine devam edebilmektedirler.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Ekonomi ve Finans
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar