İstanbul Gelişim Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Cihangir Mahallesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, J. Kom. Er Hakan Öner Sokak, Avcılar, Türkiye
Yayınlanan 25 Nisan 2017 / 167

Sevgili Gençler,

Yüksek öğretim sisteminde, üniversitelerdeki enstitüler yüksek lisans ve doktora programları ile bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunur. Bilim bu şekilde ivme kazanarak gelişir. Eğer yüksek lisans ve doktora programları ulusal veya evrensel bir problemin çözümüne yönelik ise daha değerli olur. Bundan önceki yıllarda Yüksek lisans ve Doktora programları sadece Akademik personel için gerekli görülürdü. Günümüzde ise artık bilim ve teknoloji eriştiği düzey, ARGE ve inovasyona önem verilmesini zorunlu hale getirmiştir.  Bu nedenle, Yüksek lisans ve Doktora programlarının iş hayatında da gerekli  olduğu anlaşılmıştır.

Gelişim Üniversitesi  Fen Bilimleri Enstitüsü, tecrübeli, nitelikli ve seçkin öğretim kadrosu ve hızla gelişen altyapısı ile sizlere bu fırsatı sunmaya hazırdır. Fen Bilimleri Enstitüsünde açılan ve açılacak olan, yüksek lisans ve doktora programları sizleri  kendi alanında,  analitik düşünen, sorun çözen ve aranan bir uzman olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, Üniversitemiz yurtiçindeki ve alanındaki çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak Yüksek lisans ve Doktora programlarını geliştirmekte ve bulunduğu konumu sürekli yükseltmektedir. Sizleri aramızda görmek bizleri mutlu edecektir. Unutmayın farklı olmak için fark yaratmak gerekir. Gelişim Üniversitesi bu imkanı sizlere sunuyor. Yolunuz açık olsun, hepinize başarılar dilerim.

Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü

Prof. Dr. Nuri KURUOĞLU 

 

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar