İstanbul Gelişim Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cihangir Mahallesi, İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ - MMF / GSF / BESYO, Beylikdüzü Osb/Avcılar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 29 Nisan 2017 / 287
Gelişim Üniversitesi; Güzel Sanatlar Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Grafik Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, İletişim ve Tasarımı Bölümleri adı altında dört bölüm olarak kuruldu. Her bölümün kendi iç disiplinlerinin yanı sıra ortak dersleriyle de güzel sanatların içinde birbirinden etkilenmeler ve yapılanmalar oluşur. Günümüz koşulları altında yeni yetişmekte olan gençlerin pek çok konu hakkında bilgi sahibi olabilmeleri esasına bakıldığı zaman da bu durum bir zorunluluk olarak yorumlanabilir. 
 
     Amacımız; her şeyden önce hoşgörülü, pozitif, zarif ve alçak gönüllü olmasını bilen ama bir o kadar da dolu, donanımlı, becerikli, işinin ehli, aranan, seviyesi yüksek, kültürlü ve uluslararası çapta iş yapabilecek nitelikte mezunlar vermektir.       
 
     Farklı bölümleri tercih eden öğrencilerimizin seçmiş oldukları disiplinlerde başarılı olmaları için ders yüklerini bir zorunluluk değil de merak ve istekleri doğrultusunda işlemeleri, başarılı eğitimci kadrosu ile bu yapılanmanın çabuklaştırılması ve her adımın öğrencilerimize getireceği kazanımların göz önünde bulundurularak çalıştırılması hedeflerimiz arasındadır. 
 
     Öğrencilerimizin nezaket kurallarına ve hak ettikleri muameleyi bulmalarına özen gösteren bir üniversitede okumalarına, böylece küçük büyük ilişkilerinin daha saygın bir boyutta olmasına özellikle dikkat edilmesi gerektiğine inanıyorum. Ayrıca öğrencilerimizi dinlemeyi ve bizi de dinleyerek konuşma terbiyesine uyulmasına, yozlaşmanın eşiğinde olunan zamanlarda bile demokratik ilkeleri benimsemeyi ilke edinmek erdemine sarılmak istiyorum. Hak edilen saygınlık herkesin bulunduğu ortamda değerlendirilirken öğrencinin terbiye ve saygı değerleri bulunduğu ortam içinde sorgulanırsa, İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin büyük çoğunluğunun öğrencilerden oluştuğu bu ailenin sevgi ve hoşgörü ortamında gelişmesini ve yücelmesini ve örnek olmasını umut etmek istiyorum. 
 
     Çok farklı üniversiteler ve fakülteler arasında bizimle çalışmayı planlamış gençlerimize ve hemen her yaşta okumanın bir erdem olduğu bilinciyle gelmiş olan farklı meslek sahiplerinin de gelişim üniversitesi ailesinin fertleri olarak çalışacakları ortamda başarılı olmalarını ve Gelişim Üniversitesi adının onlarla büyüyeceğini inanıyorum. Çok hızla devinen tasarım dünyası içinde sorumluluklarının bilincinde olan öğrencilerimize kendilerine güvenmelerini, ortama rahatlıkla uyum sağlamalarının olasılığına dikkat çekmek istiyorum.  Kendi iç dünyalarında belli bir amaç içinde yol almalarını ve hedeflerinin zengin donanımı içinde varlıklarını toplumlara kabul ettirmelerini diliyorum.
 
     Saygılarımla.
Prof. Dr. D. Kamuran GÜÇLÜ          
Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı V.
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar