İstanbul Gelişim Üniversitesi İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu Cihangir Mahallesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, J. Kom. Er Hakan Öner Sokak, Avcılar, Türkiye
Yayınlanan 29 Nisan 2017 / 186
Sevgili Gençler,
 
Meslek Yüksekokulumuz, 2008 yılındaki kuruluşundan itibaren burslu ve burssuz kategorilerde değişik alanlarda son derece iddialı önlisans programları ile eğitim ve öğretim hayatında ilerlemeye devam etmektedir. Önlisans programlarımızın sayısı ve bilinirliği, öğrencilerimizin ve akademik kadromuzun ortak başarısı sayesinde hızla artmaktadır. Bu doğrultuda İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu, bugün Türkiye’de öğrenci sayısı bakımından meslek yüksekokulları arasında üçüncü sırada yer almaktadır.
 
 
Meslek yüksekokulumuz 42 farklı ön lisans programı ve güçlü akademik kadrosunun yanı sıra, iş yaşamında konusunda uzman deneyimleri de bünyesine katarak pratik ile teorik yaklaşımları birleştirmektedir. Bu bağlamda farklı disiplinlerde eğitim veren programlarımızda temel amacımız; literatürde ve uygulamadaki en son gelişmeleri, Türk iş dünyasının kendine özgü niteliklerini de göz önünde bulundurarak aktarmaktır. 
 
Farklı disiplinlerdeki öğrencilerimize, birbirlerinden öğrendikleri bir ortamda, en son bilgi ve temel becerileri kazandırmak ve böylece giderek daha rekabetçi hale gelen iş dünyasında ihtiyaç duydukları donanıma kavuşmalarını sağlama amacındayız. Bu bağlamda öğrencilerimize destek olmak amacıyla eğitim süreleri boyunca önlisans programlarımızın öğrencilerimize %100, %75, %50 ve %25 burs imkânları tanınmaktadır.
 
 
Öğrencilerimizin eğitimleri sonrasında da kariyer planlamalarına yardımcı olunmakta, ön lisans eğitimleri sonrasında lisans eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerimize meslek yüksekokulumuzda ücretsiz DGS sınavına hazırlık kursları verilmektedir.
 
 
Öğrencilerimizi uluslararası iş hayatına dâhil etmek adına, eğitimleri süresince öğrencilerimize sınırsız yabancı dil öğrenme imkânı sunulmaktadır. Avrupa ile Anadolu’nun kültürünü sentezleyebilen, bilgili, bilimsel araştırmaya açık, donanımlı, modern ve çağdaş anlayışları takip edebilen bireyler yetiştirmek hedefimizdir. Erasmus programı ile Avrupa’da anlaşmalı üniversitelerdeki eğitim fırsatlarımızla öğrencilerimizi çok kültürlülüğü de benimsetmek amaçlanmaktadır. Mesleki ve dil eğitimi için yurt dışını tercih eden öğrencilerimize gidiş-dönüş yolculuk masrafları da Mütevelli Heyeti’mizce karşılanmaktadır.
 
 
Sunduğumuz eğitimin önünüzde açabileceği ufukları görmeniz ve kariyer basamaklarınızda attığınız adımlara sağlam temeller atmanız adına sizi, İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulumuzu keşfetmeye davet ediyorum.
 
Yrd. Doç. Dr. Kemal ERKİŞİ
 
İstanbul Gelişim Meslek Yüksekokulu Müdürü

 

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar