İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Cihangir Mahallesi, İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ - MMF / GSF / BESYO, Beylikdüzü Osb/Avcılar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 29 Nisan 2017 / 354

Bir başkasının yüreğinde bir pırıltı oluşturmak ve bunu kendi yüreğinizde hissetmek istiyorsanız; bunun en iyi yolu, mesleğini seven, yüreği sevgi dolu bir sağlık çalışanı olmaktır. Hiç kimse bir gülümsemeyi satın alabilecek kadar zengin değildir; iyi bir sağlık çalışanı ise verdiği hizmet ile insanların gülümsemesini sağlayacak  bilgi ve sevgiyle dolu olmalıdır,  çünkü yalnızca sevgi dolu bir bireyin sözcükleri duyulabilir. Sağlık hizmetinin sunumu disiplinli bir yaklaşım gerektirir, burada söz konusu olan insandır. Disiplinsiz bir yaklaşımın, geri döndürülemeyecek olgulara neden olabileceğinin iyi bilinmesi gerekmektedir.

 

Çoğu insan başarıyı ve mutluluğu almak olarak düşünür. Oysa başarı ve mutluluk vermekle başlar. İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu’nda görev yapan tüm eğiticiler bilgi ve deneyimlerini gençlere aktararak bu mutluluğu yaşamaktadırlar. Çünkü sağlıkta temel öğreti usta-çırak ilişkisi ile gerçekleşmektedir.

 

İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri YüksekokuluHemşirelikFizyoterapi Ve RehabilitasyonBeslenme Ve DiyetetikÇocuk GelişimiSosyal Hizmet ve Odyoloji, bölümlerinden oluşmaktadır. Amaç, bu bölümlerde öncelikle kendimizi güvenle teslim edebileceğimiz öğrencileri yetiştirip meslek edinmelerini sağlamaktır. Sağlık hizmetinin sunumunda her bölüm zincirin bir halkasını oluşturmaktadır. Hekimlik ne kadar önemli ise, hemşirelik de o kadar önemlidir, Beslenme Ve Diyetetik ne kadar önemli ise Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon da o kadar önemlidir. Sosyal Hizmet ne kadar önemli ise Çocuk Gelişimi de o kadar önemlidir. Bir zincir ise en zayıf halkası kadar güçlüdür. Konfüçyüs’ün “Düşünmeden öğrenmek faydasız, öğrenmeden düşünmek ise tehlikelidir” söyleminde olduğu gibi öncelikle karşımızda bulunan insanı düşünmeli, bu düşünce ile mesleğimizi öğrenmeli, zincirin her halkasının güçlü olmasını sağlamalıyız.

 

Bundan elli yıl sonra, İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin kuruluş yıldönümünde banka hesabımızın ne kadar olduğunun, nasıl bir evde yaşadığımızın ve ne marka araba kullandığımızın hiç önemi olmayacaktır. Önemli olan, yaşamımız süresinde toplumda yaptığımız çalışmalar ile önemli bir yer edinebilirsek, o zaman dünyada daha farklı bir yerimiz olacağı gerçektir. Bu farklı yeri edinmek için İstanbul Gelişim Üniversitesi tüm çalışanları, öğrencilerimiz ile birlikte emek harcamaktan mutluluk duymaktadırlar.

 

Yaşamınızda sevginizin renklerinin çiçekler gibi, ömrünün toprak gibi olması dileği ile sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

Yrd. Doç. Dr. Abdullah Yüksel BARUT

   Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar