İstanbul Gelişim Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Cihangir Mahallesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, J. Kom. Er Hakan Öner Sokak, Avcılar, Türkiye
Yayınlanan 29 Nisan 2017 / 173
Kategori : Üniversite
Website : Websiteye Git

Sevgili Öğrenciler,

 

Giderek globalleşen ve birbirine bağlanan dünyada, İngilizce bir çok ülkenin resmi dilidir ve iki milyardan daha fazla insan tarafından ortak dil olarak kullanılmaktadır. İngilizce uluslararası dildir ve akademik dünyada, uluslararası ilişkilerde ve diplomaside, küresel ticaret ve alışverişte, turizmde öncelikle kullanılan, dünya çapında ortak bir dildir.

 

Dünyada üretilen ve yayınlanan en iyi film, kitap ve müzik, internet içeriklerinin çoğu İngilizcedir. Bundan dolayı, İngilizce bilmek size inanılmaz derecede çok bilgiye ulaşmanızı ve çok büyük kültürel bir anlayış kazanmanızı sağlar, bunu başka bir yolla kazanamazsınız.

 

Bu yeni dijital dünyada İngilizce bir zorunluluktur. En etkili dünya çapında internet sayfaları, internet uygulamalarının en son sürümleri, donanım yükleme kitapçıkları, yazılım manuelleri ve açık kaynak yazılımlar ve paylaşımların hepsi öncelikle İngilizcedir.

 

İyi bir kariyer için, İngilizce daha yüksek pozisyon ve ücret vaat eden sayısız iş ve istihdam olanaklarının kapısını açar çünkü ülkemiz etkisini özellikle ekonomi ve küresel politikada genişletme süreci içerisindedir. Çok uluslu şirketler ve organizasyonlar Türkiye’ye her geçen gün daha fazla yatırım yapmaktadır. Bu yüzden küresel işgücüne katılmak isteyen insanlar için İngilizce konuşmak bir gereklilik olmuştur.

 

İngilizce ve diğer batı dilleri örneğin İtalyanca ve İspanyolca ’nın yanında, komşu ülkelerin dillerini de öğrenmeliyiz. Bunun için Türkçe-Rusça Çevirmenlik Programını açtık ve Arapça, Farsça, Yunanca, ve Bulgarca gibi diğer komşu dilleri de açmayı planlıyoruz.

 

Yrd. Doç. Dr. Şahin GÖK 

Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü

İstanbul Gelişim Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu
Kategori : Üniversite
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar