İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Mahmutbey Mahallesi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Bağcılar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 3 Mayıs 2017 / 309

Sevgili Gençler ve Çok Değerli Velileri,

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Altınbaş Holding’in eğitim alanında önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurulmuştur. Temel hedefimiz eğitim faaliyetlerini gerçekleştirerek ülkemizdeki “tekniker kadro” ihtiyacını karşılamaktadır. Mütevelli Heyeti Başkanımız Ali Altınbaş’ın da dediği gibi bir eğitim kurumunda telaffuz edilmesi gereken en önemli sözcük “uygulamadaki başarı”dır.

Bu anlamda misyonumuz, dünyanın ve Türkiye’nin ihtiyaçları doğrultusunda kendini güncelleyen, yenilikçi, uygulamayı merkeze koyan ve öğrenen odaklı bir anlayışa sahip, inovasyona yönelik, özgür araştırma imkanını ve ortamını sağlayan, toplumsal sorumluluk bilinciyle özgün katkılar sağlayan çözüm öncelikli üniversite olmak.

Küreselleşen dünyada artık temel eğitimin ardından teorik eğitimin yeterli olmadığı, teorinin pratik ile desteklendiği bir mesleki eğitim modeli ön plandadır. Teorinin pratikle birleştiği bir eğitim modelinden yola çıkarak öğrencilerimize teorik derslerin yanı sıra sanayi ve iş dünyasıyla yaptığımız işbirlikleri ile yerinde uygulama ve staj imkanları sağlıyoruz. Amacımız öğrencilerimiz mezun olur olmaz hedefleri doğrultusunda ister hemen iş hayatına atılsınlar, ister eğitimlerini lisans eğitimine tamamlasınlar, isterlerse de alacakları diploma ekleri ile eğitimlerine dünyanın başka bir ülkesinde devam edebilsinler.

Yüksekokulumuz sağlık sektöründen adalet sektörüne, takı tasarımı, grafik tasarım, iş sağlığı güvenliği, sosyal hizmet ve çocuk gelişimi gibi teknik sektörlerden bilgisayara programcılığı, işletme ve dış ticaret gibi hizmet sektörlerine eleman yetiştirmektedir. Ayrıca havacılık sektörüne ilgi duyan, sivil hava ulaştırma işletmeciliği alanında çalışmak isteyen öğrencilerimiz için “Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı” ve “Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programı” ve “Uçuş Hareket Yöneticiliği” Meslek Yüksekokulu Programlarımız arasında yer almaktadır. Bu yıl açılan “Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Programı” ile devlet korumasına alınan çocukların yerleştirildiği çocuk evleri, sevgi evleri ve çocuk destek merkezleri gibi kurumlarda çocukların korunması ve bakımına yönelik hizmet edebilecek uzmanlar yetiştirirken, yine bu yıl açılan “Aşçılık Programı” ile dünya çapında aşçılık mesleğini uygulayacak elemanları sektöre hazırlamayı hedefliyoruz.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu eğitim-öğretime başladığı 2013 yılından beri hızla büyüyor, yeni bölümleri ve alanlarında uzman akademik kadrosu ve öğrencileri ile Altınbaş Vakfı’nın temel misyonu olan “eğitim” e destek olmaya devam ediyor. 2017-2018  akademik yılından itibaren Meslek Yüksekokulumuz I. öğretim (gündüz) ve II. öğretim (gece) programları ile Mahmutbey Yerleşkemizde yer alacak yeni modern binamızda eğitim öğretime devam edeceğiz.

Eğitimin belleği doldurmaktan ziyade kendini geliştirmek olduğu felsefesiyle çıktığımız bu yolda bir meslek uzmanı olarak iş yaşamına bir an önce atılmak isteyen siz değerli gençlerimize kapılarımız sonun kadar açıktır.

Öğr. Gör. Zeynep Banu DALAMAN

Meslek Yüksekokulu Müdürü

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar