İstanbul Kültür Üniversitesi Teknoloji ve Proje Destek Birimi Ataköy 7-8-9-10 Mahallesi, T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi, Bakırköy/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 4 Mayıs 2017 / 108

Rektörün Mesajı
Üniversite, felsefi tartışma ortamında akıl sürecini duygusal sürecin önüne alarak, kişilerin olayları görerek, tartışarak farkına varabilmelerini sağlayan ortamlar yaratan ve hakikati arayan kurumdur.

Aranan hakikat, insanın, doğanın ya da toplumun sorunlar karşısındaki çaresizliğini çözecek ve acılarını dindirecek ve önyargının, tabunun, dogmanın, keyfi dokunulmazlıkların karşısında durabilecek tek otorite olandır.

Bu arayış hiç kolay değil, ancak kolay olmadığını bildiğimiz gibi imkânsız olmadığını da biliyoruz.

Girişimcilik, yenilikçi düşünce ve yaratıcılığı ön planda tutan, küresel ve yerel katma değer yaratabilen bir üniversite olarak İstanbul Kültür Üniversitesi, Kültür Eğitim Kurumlarının 56 yıllık eğitim birikimi ile oluşan anlayış doğrultusunda eğitimde ve araştırmada her zaman daha iyi olma çabası içindedir.

Eğitim ve araştırmanın yanında kültürel gelişimin ön planda tutulduğu toplumsal sorumlulukta da aklın özgürlüğü ve emeğe saygı ilkesinden ödün vermeden, yabancılaşmadan, ötekileştirmeden, uygar tartışma içinde elbirliği ile çalışıyoruz.

Teşekkürlerimle,
Prof. Dr. Erhan Güzel
Rektör (V) 

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar