İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi İstanbul, Cibali Mahallesi, Medipol Üniversitesi, Fatih, Türkiye
Yayınlanan 4 Mayıs 2017 / 266
Kategori : Üniversite
Tel : 444 85 44
Website : Websiteye Git

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne hoş geldiniz.

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi, İletişim, bilgi, medya çağı diye tanımlanan büyük dönüşümün içinde ve bu dönüşümün yönelimlerinin nabzını tutan iletişim profesyonellerini yetiştirmeyi misyon edinmiş; Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Türkçe ve İngilizce), Yeni Medya ve İletişim Sistemleri ve Medya ve Görsel Sanatlar olmak üzere beş bölüme sahiptir.

Fakültemiz, kuram ve uygulamayı bir arada sunan yenilikçi ve bütünleşik eğitim anlayışı, en ileri teknolojiyle donatılmış araştırma laboratuvarları, animasyon stüdyoları, kurgu ve temel tasarım atölyeleriyle iletişim eğitiminde fark yaratarak; iletişim sektöründe görev alabilecek donanımlara sahip, iş yaşamında etkili iletişim becerilerini kullanabilen, alanındaki gelişmeleri takip eden, yeni iletişim teknolojilerine hakim ve sosyal sorumluluk sahibi mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. 

Bu amaç doğrultusunda öğrencilerimiz, iletişim alanının gelişimine ve sektörel beklentilere uygun ders programları ile ‘eğitim içinde uygulama’ ve ‘uygulama içinde eğitim’ ilkesi çerçevesinde eğitim görüyor; gazete/dergi çıkarıyor, film ve senaryo çalışmaları yapıyor, televizyon haberleri üretiyor; kısacası iletişimin disiplininin gerektirdiği bütün alanlarda, sınıf ortamında aldıkları teknik bilgileri mesleki pratiklere dönüştürüyorlar. 

Alanında uzman ve disiplinler arası araştırma yöntemlerine hâkim öğretim üyelerimiz geleceğe ışık tutacak konularda öğrencilerimize öncülük ediyorlar. Düşüncenin sadece sözcüklerle değil, görüntüler ve seslerle de ifade edilebileceği anlayışının yanı sıra eleştirel düşünme alışkanlığını geliştirmelerine de büyük önem veriyorlar.

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak öğrencilerimizi, geleceğin iletişim dünyasının en iyileri arasında yer almaları için hazırlıyoruz. 
Sizleri de aramıza bekliyoruz.

İstanbul Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi
Kategori : Üniversite
Tel : 444 85 44
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar