İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü İstanbul, Cibali Mahallesi, Medipol Üniversitesi, Fatih, Türkiye
Yayınlanan 4 Mayıs 2017 / 219
Kategori : Üniversite
Konum : Fatih
Tel : 444 85 44
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Enstitüler lisansüstü düzeyde yüksek lisans ve doktora eğitimi vermektedirler. Yüksek lisans eğitimi, lisans eğitimine dayalı, eğitim-öğretim ve araştırma sonuçlarını ortaya koymayı amaçlarken, doktora eğitimi sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik kalkınma için gerekli araştırmaları planlayabilecek, yürütebilecek ve sonuçlandırabilecek bilim insanları yetiştirir.

Üniversitemiz bünyesinde yer alan Sağlık Bilimleri Enstitüsü, sağlık bilimleri alanında çağın gereklerini bilimsel ve teknolojik düzeyde yakalayan, edindiği formasyon ve bilgi birikimiyle dünyanın her yerinde yürütülen çalışmalara özgün katkılar sağlayabilecek bilim insanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Lisans dereceleri kabul edildikleri yüksek lisans veya doktora programından farklı alanlarda olan, ya da farklı bir yükseköğretim kurumundan mezun olan lisansüstü öğrencilerinin eksiklerini gidermek için en çok bir takvim yılı süren eğitim verilir.

Enstitümüz bünyesinde 38 farklı programda lisansüstü eğitim-öğretim yapılmaktadır. Bunlar; Anatomi, Beslenme ve Diyetetik, Bilişsel Rehabilitasyon, Biyokimya, Ebelik, Fizyoloji, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Histoloji ve Embriyoloji, Klinik Eczacılık, Mikrobiyoloji, Ortodonti, Perfüzyon, Sağlık Yönetimi, Sağlık Fiziği, Sinirbilim, Tıbbi Farmakoloji, Tıbbi Biyoloji ve Genetik, Dil ve Konuşma Terapisi ile Ortez-Protez alanında yüksek lisans programları, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, Beslenme ve Diyetetik, Biyokimya, Fizyoterapi, Histoloji ve Embriyoloji, Klinik Anatomi, Klinik Eczacılık, Mikrobiyoloji, Protetik Diş Tedavisi, Sağlık Yönetimi, Tıbbi Farmakoloji, Sağlık Fiziği ve Sinirbilim alanında doktora programları yer almaktadır.”

İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Kategori : Üniversite
Konum : Fatih
Tel : 444 85 44
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar