İstanbul Rumeli Üniversitesi Patoloji Laboratuvar Teknikleri İstanbul Rumeli Üniversitesi, Silivri/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 9 Mayıs 2017 / 101
Kategori : Üniversite
Konum : Yeni Mahallesi
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

PATOLOJİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ

Programın amacı; patoloji laboratuvarlarında doku ve vücut sıvılarının mikroskobik incelemeye hazır hale getirilmesine kadar tüm teknik hizmetlerin yürütülmesinde ve gelişen teknolojiyi uygulayabilecek, yeni tekniklerin oturtulmasında çalışacak, problem çözme yetisinde, göz ve el koordinasyonunu iyi kullanabilen teknikerler yetiştirmektir.

Bu program, ülkemizde yaygın olarak bulunan patoloji laboratuvarlarına donanımlı teknik eleman yetiştirmek amacı ile meslek yüksekokulu bünyesinde kurulmuş bir programdır. Doğru hazırlanma, doğru tanı prensibinden hareket ile çalışan patoloji laboratuvarlarında gün geçtikçe artan materyal sayılarına ve yeni geliştirilen birçok tekniklere hâkim eleman yetiştirilmesinin önemi açıktır. Donanımlı teknik personele ihtiyacın hızla arttığı gün geçtikçe daha fazla idrak edilmektedir. Patoloji laboratuvar bölümüne girmek isteyenlerin kimya ve biyolojiye ilgili ve bu alanlarda başarılı, dikkatli, sorumlu ve kapalı yerlerde çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları gerekmektedir.

Patoloji laboratuvar teknikeri, patoloji laboratuvarlarında insan ve hayvan dokularının ve sıvılarının mikroskobik incelemeye hazır hale getirilmesine kadar gerekli işlemleri yapar, bunun için gereken teknolojiyi kullanır. Patoloji laboratuvar bölümü mezunlarına “Sağlık Teknikeri” unvanı verilmektedir.

İstanbul Rumeli Üniversitesi Patoloji Laboratuvar Teknikleri
Kategori : Üniversite
Konum : Yeni Mahallesi
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar