İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Halkalı Merkez Mahallesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Halkalı Caddesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 10 Mayıs 2017 / 107

Değerli Öğrencilerimiz;

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü 2012-2013 Eğitim öğretim yılı güz yarıyılında faaliyetlerine başlamıştır. Öncelikle Kent Çalışmaları ve Yönetimi Yüksek Lisans  Programları ile çalışmalarına başlayan Enstitümüz, şu anda Kent Çalışmaları ve Yönetimi Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans programları, Gıda Mühendisliği Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans programları ile Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans programını sürdürülmektedir. Ayrıca 2014-2015 Eğitim öğretim yılı güz yarıyılından itibaren de  Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm ile Gıda Mühendisliği Doktora programları açılmıştır.

 

Bilgi, iletişim ve  teknoloji açısından hızlı değişen dünyamızda üretilen bilginin kısa bir süre içinde  güncelliğini kaybetmesi, hayat boyu öğrenme sürecini zorunlu hale getirmektedir. Ortaya çıkan bu koşullar “öğrenmeyi öğrenen” bireyler yetiştirmeyi de kaçınılmaz kılmaktadır. Günümüzde insanı salt biyolojik, psikolojik ve sosyal bir varlık olarak tanımlamak yetersiz olmakta, bilgi iletişim ve teknolojiyi benimsemiş, bunları yerinde ve etkili kullanabilen e-insan modelinde bireyler yetiştirmek zorunluluk haline gelmiştir. 
  
Fen Bilimleri Enstitüsü olarak öğrencilerimizi bilimsel sorumluluk, etik değerlere bağlılık, gelişmeyi ve ilerlemeyi amaç edinen bilgiyi araç olarak kullanan, kazandıkları teorik bilgileri uygulamalarla zenginleştiren, yaratıcı, özgün düşüncelere sahip uzman ve bilim insanı olarak yetiştirmek temel prensibimizdir. Enstitümüz, kendi alanında donanımlı, güçlü, dinamik, akademik alt yapısı ve öğretim üyeleri ile belirlenen yeterliliklere sahip bireyleri yetiştirmeye hazırdır. Lisansüstü eğitimlerimiz gerek ders çeşitliliği, gerekse disiplinler arası bakış açısı kazandırmak adına esnek, zengin ve dinamik bir yapıya sahiptir. 
  
Sonuç olarak, toplumsal yaşama ve bilim dünyasına hizmet etmeyi amaç edinen yukarıda belirtilen hedeflere ulaşma amacında olan öğrencilerimizi Enstitümüzde lisansüstü eğitim yapmaya davet eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.  
  
Prof. Dr. Bayram ÜNAL

 

Enstitü Müdürü
Etiketler
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar