İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Halkalı Merkez Mahallesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Halkalı Caddesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 10 Mayıs 2017 / 148

Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı, 240 AKTS’lik bir program olup normal mezuniyet süresi 8 sömestrden oluşan 4 akademik yıldır ve Üniversitemizin lisans eğitim-öğretimi veren diğer bölümlerinde olduğu gibi, Bilgisayar Mühendisliği Lisans eğitim-öğretim programında da 1 AKTS, öğrenci üzerinde 30 (saat/yarıyıl) eğitim-öğretim iş yüküne karşılık gelir. Eğitim-öğretim dili Türkçedir.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü günümüzün ihtiyaçları doğrultusunda gelişen ve çeşitlenen bilişim sistemlerini tasarlayıp gerçekleştiren, üstün nitelikli ve sosyal sorumluluk sahibi mühendisler yetiştirmek için kurulmuştur. Bölüm bilgisayar yazılımı, bilgisayar donanımı ve bilgisayar ağ yapıları alanlarını güçlü bir temel ile dengeli biçimde sunmaktadır. Buna ek olarak, Matematiksel Analiz, Fizik, İngilizce, Ekonomi ve Endüstriyel Yönetim gibi dersleri ayrıca seçmeli olarak alabilmektedirler.

Öğrencilere Sunulan İmkanlar:

  • Yabancı dil öğrenme imkanı (Ücretsiz),
  • Yandal yapma imkanı (Normal öğrenim süresince ve ilave bir yıl burslu),
  • Çift anadal yapma imkanı (Normal öğrenim süresince ve ilave bir yıl burslu),
  • Uluslararası değişim programları ile yurt dışında eğitim imkanı (1 veya 2 yarıyıl),
  • Mezuniyet sonrası yüksek lisans programlarına devam imkanı.

Kariyer İmkanları:

Lisans eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz “Bilgisayar Mühendisi” lisansı elde ederler. Bölüm mezunları; sistem analisti, uygulama programcısı, bilgi işlem merkezi yöneticisi, kurucu ve yönetici mühendis, veritabanı yöneticisi, endüstriyel sistemlerin araştırma ve geliştirilmesinde bilgisayarlı tasarım alanlarında çalışabilirler. Aynı zamanda akademik personel olarak üniversitede çalışabilir ve bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yaparak eğitime katkıda bulunabilirler. Bilgisayar mühendisleri şu pozisyonlarda da çalışabilirler: ağ tasarımcısı, Bilgisayar güvenlik yöneticisi, bilgi işlem merkezi yöneticisi, sistem analisti, sistem değerlendirilmesi, sistem programcısı, sistem tasarımcısı, standartlar ve yöntemler denetleyicisi, son kullanıcı desteği uzmanı, uygulama programcısı, veri tabanı yöneticisi.

 

Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar