İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Halkalı Merkez Mahallesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Halkalı Caddesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 10 Mayıs 2017 / 145

Endüstri mühendisleri sanayinin bütün dallarında çalışma imkanına sahiptir. Ürün geliştirilmesinden, imalatına kadar bütün safhalarda görev alırlar. Endüstri mühendisliğinini amacı karlılık, etkinlik, verimlilik, esneklik duyarlılık ve yüksek kalitenin sağlanmasıdır. Ürün ve hizmetler ile ilgili süreçlerin sürekli geliştirilmesi bu programın içindedir. Bu sonuçları elde edebilmek için Endüstri Mühendisi, temel bilimler, yönetim bilimleri, bilgisayar bilimleri, insan ve sosyal bilimler ve çağdaş iletişim becerileri konularında yetkinlikler edinir. Öğrenci odaklı bilgi yaratma ve öğrenmeyi, sürekli güncellenen ders içerikleri ile destekleyen; Öğrencilerine sistem tasarlamak, geliştirmek ve uygulamaya koymak için gerekli bilgi ve beceriyi kazandıran bir program ortaya koymaktır.

Öğrencilere Sunulan İmkanlar:

  • Yabancı dil öğrenme imkanı (Ücretsiz),
  • Yandal yapma imkanı (Normal öğrenim süresince ve ilave bir yıl burslu),
  • Çift anadal yapma imkanı (Normal öğrenim süresince ve ilave bir yıl burslu),
  • Uluslararası değişim programları ile yurt dışında eğitim imkanı (1 veya 2 yarıyıl),
  • Mezuniyet sonrası yüksek lisans programlarına devam imkanı.

Kariyer İmkanları:

Uygulama alanının genişliği dolayısıyla mühendislik dalları arasında en esnek ve çok seçenek sahibi olan bölüm mezunları, büyük, orta, ve küçük boy işletmelerde bir çok alanda iş bulabilmekte ve kariyer geliştirebilmektedirler. Fabrikalarda üretimden ve ürün geliştirmeden sorumlu mühendis, metot mühendisi, kalite sorumlusu, insan kaynakları yöneticisi gibi görev alanlarının yanı sıra, finans ve bilişim sektöründe de çok cazip kariyer alanları, mezunları beklemektedir.

Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar