İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslami İlimler Halkalı Merkez Mahallesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Halkalı Caddesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 10 Mayıs 2017 / 167

Fakültemizin öğretim süresi 1 yıllık zorunlu Arapça hazırlık sınıfından sonra 4 yıldır. Zorunlu Arapça Hazırlık Eğitimi Üniversitemizin Halkalı Merkez Kampüsü’nde alanlarında uzman Türk ve Yabancı uyruklu hocalar eşliğinde yürütülecektir. Tecrübeli akademik kadromuz Yurtiçinden ve Yurtdışından alınacak öğretim elemanlarıyla zamanla daha da yükseltilecektir. 

Fakültemizin 4 yıllık lisans eğitim-öğretimi Türkçe’nin yanında 0 Arapça ile yapılacaktır. Bunun yanında öğrencilerimizin İngilizce’lerinin de belli bir seviyeye getirilmesi amaçlanmaktadır. Bunun için de üniversitemiz başarılı öğrencileri tatillerde yurtdışına göndermeyi düşünmektedir.

Ayrıca öğrencilerimize İslâmî İlimler alanındaki eğitim-öğretimlerini sürdürürken çeşitli kademelerde kendilerine yan alan olarak seçmeli dersler alma imkanı sunulacaktır.

Öğrencilere Sunulan İmkanlar:

  • Yabancı dil öğrenme imkanı (Ücretsiz),
  • Yandal yapma imkanı (Normal öğrenim süresince ve ilave bir yıl burslu),
  • Çift anadal yapma imkanı (Normal öğrenim süresince ve ilave bir yıl burslu),
  • Uluslararası değişim programları ile yurt dışında eğitim imkanı (1 veya 2 yarıyıl),
  • Mezuniyet sonrası yüksek lisans programlarına devam imkanı.

Kariyer İmkanları:

İlahiyat Fakültesinden mezun olan öğrenciler; Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile tercüme bürolarında istihdam edilmektedir.
Programı başarılı bir şekilde tamamlayan öğrenci İlahiyat bilimi alanında veya bu alandan öğrenci kabul eden diğer bilim dallarında yüksek lisans ve doktora derecelerine başvuruda bulunabilir.

Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar