İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Halkalı Merkez Mahallesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Halkalı Caddesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 10 Mayıs 2017 / 150

Sevgili Öğrenciler;

Ülkemizin sanayileşme açısından oldukça gelişmiş olan bölgesinde kurulmuş olan fakültemiz sanayi ile işbirliği yaparak ihtiyaç doğrultusunda mühendislik alanlarında hizmetler üretmek maksadıyla yeni bölümler açarak gelişmesine devam edecektir.

Amacımız ülkemizde, komşu ülkelerde ve Türk Cumhuriyetlerinde son yıllardaki gelişmeler doğrultusunda mühendislik alanında yükseköğretim yapmak isteyen gençlere imkân sağlamaktır. Mezun olacak öğrencilerimizin ülkemizin çeşitli yörelerinde ve kendi bölgelerinde endüstriyel ve teknik alanlarda hizmet verecek bir programla yetiştirilmeleri en öncelikli amacımızdır. Öğrenimin devam ettiği bölümlerde ayrıca lisansüstü öğretime başlanmış, üniversitemiz imkânları, ulusal ve uluslararası çeşitli projelerle fiziki altyapıyı geliştirme çalışmaları devam etmektedir. Yurtiçinde ve yurtdışında üniversitelerle işbirliği yaparak öğrencilerimizin daha iyi bilgilerle donatılabilmesi ve dünyayı daha iyi tanıyabilmeleri için çalışıyoruz. Fakültemiz, 2011–2012 Akademik yılında eğitim-öğretime başlayan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin ilk fakültelerinden biridir. 2015-2016 öğretim yılında Bilgisayar Mühendisliği ve Gıda Mühendisliği bölümleri ikinci, Mimarlık Bölümü ise ilk mezunlarını vermiştir. 2016-2017 öğretim yılında 8 bölümle eğitimine devam edecektir.

İlim ve hizmet için çıktığımız bu yolda bizlerle birlikte olacak öğrencilerimize ve öğretim elemanlarımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Yahya Kemal YOĞURTÇU

Dekan


Etiketler
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar