İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İşletme Yönetimi Halkalı Merkez Mahallesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Halkalı Caddesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 10 Mayıs 2017 / 104

Tezli Yüksek Lisans Programı; 24 kredilik (Toplam 120 AKTS) 8 adet ders, 1 seminer ve tez çalışmasından oluşur. Bu programı tamamlamanın normal süresi 4 yarıyıl, azami süresi 6 yarıyıldır.

Amaç:

İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı müfredatı işletmenin fonksiyonları – muhasebe, finans, pazarlama, yönetim ve organizasyon, yönetim bilişim sistemleri ve operasyon yönetimi- hakkında derinlemesine bilgi sunmaktadır. Ayrıca; etik, liderlik, küreselleşme, haberleşme, bilişim teknolojisi gibi alanlarda öğrencilerine yetkinlik kazandırma amacını gütmektedir. MBA mezunları, mücadeleci iş dünyasının zorlukları ile nasıl başa çıkacaklarını öğrenecekler, bu alanlar hakkında sağlam ve bütünleştirici bilgi birikimine ulaşacaklar ve ayrıca çalışma alanlarında yetkinlik sahibi olacaklardır.

Hedefler:

MBA programının hedefleri arasında özfarkındalık ve güçlü kariyer yönetimi yeteneği sahibi, takım çalışmalarına katkıda bulunan ve ekip çalışmalarında iyi performans gösteren, bütünleştirici liderlik vasıflarını uygulayabilen, güçlü iletişim yeteneğine sahip, işletme bünyesinde teknolojik uygulamaları anlayan, etik ve küresel perspektife sahip, yönetim sistemleri içerisinde kritik ve analitik düşünce geliştirebilen mezunlar yetiştirmek yer almaktadır. 

Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar