İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Halkalı Merkez Mahallesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Halkalı Caddesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 9 Mayıs 2017 / 133
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
Website : Websiteye Git

Program Hakkında


Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans Programı, 240 AKTS’lik bir program olup normal mezuniyet süresi 8 sömestrden oluşan 4 akademik yıldır. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans eğitim-öğretim programında da 1 AKTS, öğrenci üzerinde 30 (saat/yarıyıl) eğitim-öğretim iş yüküne karşılık gelir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünün temel amacı öğrencilere, 6-18 yaşları arasındaki bireyin yaşamının çeşitli aşamalarında ortaya çıkabilecek ve onun gelişimine ve uyumuna etki eden faktörlerin bilinmesi ; okulda başarı ve akademik gelişme, psikolojik ve toplumsal ilişkiler, kişisel, eğitsel ve mesleki gelişim alanlarında görülen sorunlarla başedebilmek için sistemli ve profesyonel bir yardım süreci ve hizmeti sunmaktır.

Okuldan mezun olan öğrencilerimiz başta okullarda rehber öğretmen olmak üzere, anaokullarında, özel eğitimde, halkla ilişkiler ve insan kaynaklarında resmi ve özel kurumlarda görev almaktadırlar. Aynı zamanda üniversitelerde yüksek lisans çalışmalarına devam edebilmektedirler.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar