İstanbul Şehir Üniversitesi Adalet Programı İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 179
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

İstanbul Şehir Üniversitesi Adalet Önlisans Programı, ŞEHİR Hukuk Fakültesi kadrosundaki yetkin akademisyenlerin de desteği ile yargı sistemine ve hukuka dair teorik bilgileri öğrenip uygulayabilen, hızla gelişen teknolojiyi takip edebilen, insan haklarına saygılı ve nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlar.

ŞEHİR Adalet Önlisans Programı hukukun temel kavramlarını kavramış, yalın hukuk sorunlarını çözebilen, hukukun gerektirdiği dürüstlük, adalet ve meslek etiği anlayışına sahip, kendi kendine yaşam boyu öğrenme becerisini kazanmış adalet meslek elemanlarını mezun etmeyi hedefler. Program süresince, uzman akademik kadrolarca sektörün ihtiyaçları gözetilerek hazırlanmış bir müfredat uygulanır.

ŞEHİR Adalet Önlisans Programı mezunları, mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı; icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerini yapabilirler. Ayrıca infaz kurumlarında memur düzeyinden müdürlüğe kadar uzanan görevleri yerine getirebilirler, diplomasi ve mülki idare alanlarında çalışabilirler. ŞEHİR Meslek Yüksekokulu Adalet Önlisans Programı mezunları kamuya veya özel sektöre ait ilgili kuruluşlarda ve ulusal veya uluslararası iktisadi işletmelerde iş bulabilirler. Bu programı başarıyla tamamlayanlar, Dikey Geçiş Sınavı ile Hukuk Fakültesi’ne de devam edebilirler.

İstanbul Şehir Üniversitesi Adalet Programı
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar