İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 170
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Ölçmek, ölçülen değeri veriye, veriyi de bilgiye çevirmek ve insanlığın hizmetine sunmak, şimdiye dek bilgisayar mühendislerinin tasarımlarında büyük rol aldığı, görünürde karmaşık ama özü basit ve güçlü sistemler sayesinde mümkün olabildi. Geleceğin  bilgi teknolojilerinin geliştirilmesinde öncü rol oynamak isteyen ülkemizin de yaratıcı ve özgün fikirlere sahip, genç bilgisayar mühendislerine ihtiyacı var. İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyeleri ve araştırmacıları, bu ihtiyacın farkındalığıyla bir araya geldi.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü ile ortak bir şekilde oluşturulan ders programımızla, mühendislik alanındaki problemlere bütüncül olarak yaklaşabilmenizi hedefliyoruz. Bölümümüzde sizleri endüstri ve kamu alanındaki bilgisayar mühendisliği problemlerini çözmeye ve özellikle daha ileri düzeydeki doktora eğitimine en iyi şekilde hazırlayacak, uluslararası düzeyde bir eğitim bekliyor.

Entelektüel ve akademik özgürlük temelleri üzerine kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde risk almayı, cesur girişimlere açık olmayı öğreneceksiniz. Bölümümüzde araştırma alanları, dağınık bilgi sistemleri, kriptografi, ileri veri tabanı sistemleri, bulut bilişim, sosyal medya ve yapay zekâ konularını içeriyor. Ayrıca mühendislik etiği, mühendislik süreçleri ve girişimcilik konularında ciddi, sağlam, teorik ve uygulamaya dayalı bir temel kazanacaksınız.

İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden, soyutlama ve analiz yapabilen, tasarım ve çözüm kabiliyeti yüksek bilgisayar mühendisleri olarak mezun olacaksınız.

İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar