İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 122
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Önlisans Programı, ŞEHİR Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile iş birliği halinde, bilişim sektörünün ihtiyaç duyduğu bilgi, beceri ve yetkinliklere sahip öğrenciler yetiştirmeyi hedefler.

Dünya standartları gözetilerek hazırlanmış olup bilişim sektöründe her geçen gün artan ihtiyaçları karşılamaya yönelen bu program, öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dökebilecekleri birçok mesleki projeye katılabilmelerini, hızla gelişen teknolojiyi rahatlıkla takip edebilmelerini sağlayan bir müfredata sahiptir.

Bilgisayar Programcılığı mezunları bilgisayar pazarlama, teknik destek ve yazılım firmalarının yanı sıra sanayi ve finans kuruluşları, borsalar, sigorta şirketleri, ticari kuruluşlar, internet servis sağlayıcıları, radyo, televizyon gibi yayın kuruluşları, sanal yayıncılık şirketleri, ulaştırma, lojistik sektöründe çeşitli görevler yapabilirler. Ayrıca bilgisayar eğitimi, danışmanlık gibi iş alanlarında çalışabilir veya kendi işletmelerini kurabilirler.

Önlisans eğitimlerini tamamlayan ŞEHİR Bilgisayar Programcılığı mezunlarının Dikey Geçiş Sınavı ile geçebilecekleri birçok lisans programı mevcuttur.

İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar