İstanbul Şehir Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 146
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

İstanbul Şehir Üniversitesi Çocuk Gelişimi Önlisans Programı, bireyin doğum öncesinden 18 yaşına kadar uzanan yaşamlarındaki normal ve farklı gelişim özelliklerinin ve şahsi gereksinimlerinin farkında olan, korunmaya muhtaç ve hasta çocukların zihinsel, dilsel, fiziksel, sosyal, duygusal vb. tüm gelişim alanlarında destekleyici ya da öz bakım becerileri kazandırıcı programlar üretip çocukların yanı sıra ailelere, profesyonellere ve tüm topluma hizmet sunan ara elemanlar yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.

ŞEHİR Çocuk Gelişimi Önlisans Programı, çocukların bilgi, beceri ve davranışlarını geliştirebilen, yeteneklerinin farkına varmalarını sağlayabilen, okul öncesi ve özel eğitim kurumlarındaki küçüklerle yakından ilgilenebilen, bilgisayar, drama, müzik vb. eğitimleri verebilen yardımcı eğitmenler mezun etmeyi hedefler.

ŞEHİR Çocuk Gelişimi Önlisans Programı’nın sektör için gerekli bilgi ve becerilerle donanmış mezunları, okul öncesi veya özel eğitim kurumlarında usta öğretici ya da yardımcı öğretmen statüsünde çalışabilirler. Ayrıca çocuk kliniklerindeki oyun odalarında tedavileri süren çocuklara müzik, resim, drama, jimnastik, bilgisayar vb. eğitimleri verebilen, çeşitli eğitim metodları için materyal (kukla, kavram ve konu kartları, hikâye yazımı gibi) hazırlayabilen, ilk yardım kurallarını uygulayabilen eğitmenler olarak hizmet verebilirler.

Dikey Geçiş Sınavı’nı başarıyla geçen mezunlar okul öncesi öğretmenliği ve çocuk gelişimi lisans programlarında da eğitimlerini sürdürebilirler.

İstanbul Şehir Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar