İstanbul Şehir Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 97
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, günümüzde baş döndürücü hızda cereyan eden teknolojik gelişmelerde önemli roller üstleniyor. Elektriğin icat edilmesinden günümüze kadar, elektrik ve elektronik mühendisleri tarafından hayatı kolaylaştıran pek çok buluş yapıldı. Ceplerimize kadar giren bilgisayarlar ve akıllı telefonlardan, uydu sistemleri, sayısal ses ve video sistemlerine değin bu alanda pek çok ilk, elektronik mühendislerinin eseri.

Siz de İstanbul Şehir Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünde diğer mühendislik dalları ve insan bilimleriyle  iş birliği içerisinde günümüz problemlerine pratik çözümler üretmeyi öğrenip, yarının meslekleri sayılan video işleme, haberleşme, optoelektronik ve biyoinformatik alanlarının ilklerinden olabilirsiniz.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünde öğrencilerimiz için  ikinci sınıftan itibaren Bilgisayar Mühendisliği temel derslerini de alabilecekleri esnek bir program hazırladık. Bölümümüzde elektronik mühendisliği alanındaki en son bilgi ve teknikleri, en yeni yöntem ve araçlarla öğrenme imkânı yakalayacaksınız.

Teorik ve uygulamalı araştırmaları teşvik eden bölümümüzde sanayiyle ortak projeler geliştirmenin yanı sıra bilgiyi derlemeyi, üretmeyi ve sentezleyerek toplum yararına sunmayı öğreneceksiniz. Stajlarla endüstri tecrübesi, değişim programlarıyla da yurt dışındaki üniversitelerde uluslararası araştırma ve eğitim tecrübesi kazanacaksınız.

Kendi kendinize öğrenmeyi öğrenecek, böylece hızla değişen günümüz dünyasında yeteneklerinizi ve kabiliyetlerinizi güncel tutabileceksiniz.

İstanbul Şehir Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar