İstanbul Şehir Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Programı İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 128
Kategori : Üniversite

Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği (EBM) Yüksek Lisans Programı elektronik mühendisliği ve bilgisayar bilimlerinde altyapıya sahip öğrenciler için tasarlandı. Son yirmi yılın deneyimi, küçükten (akıllı kartlar, cep telefonları) büyüğe (İnternet, ağ depolama, sunucu çiftlikleri) karmaşık sistemlerin yalnızca elektronik mühendisleri ve bilgisayarcılardan oluşan takımlar tarafından tasarlanabileceğini göstermiştir. Bunun sebebi bu sistemlerin birbirleriyle iletişim kurması ve ortak çalışması gereken donanım ve yazılımlardan oluşmasıdır. Bu sistemler artık, tıbbi teknolojiden internet bankacılığına kadar hayatımızın itici gücünü oluşturmaktadır. 

ŞEHİR EBM Yüksek Lisans programının amacı, mezunlarımıza gerekli ve yeterli miktarda bilimsel ve teknik altyapı, donanım ve yazılım tasarlama araçları ve donanım/yazılım ortak tasarımında yöntemsel yaklaşımlar sunmaktır. Mezunlarımız tasarım araçlarında derin bilgi ve ustalığa sahip olacaklar ve yalnızca elektronik mühendisliği ve bilgisayar biliminin klasik alanlarında değil, matematiksel, bilişsel, fiziksel ve yaşam bilimlerinde de uzmanlaşabileceklerdir.

EBM Yüksek Lisans Programı bir yıl (iki akademik yarıyıl ve bir yaz dönemi) içinde tamamlanabilir. 

İstanbul Şehir Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Programı
Kategori : Üniversite
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar