İstanbul Şehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Türkçe) İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 120
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Marketin rafında duran herhangi bir ürünü satın alıp kullanmak oldukça kolaydır. Ancak o ürünün rahatça erişilebilen bir rafta, taze, kaliteli ve satın alınabilecek bir fiyatta olması, oldukça dikkatli tasarlanması, hesaplanması, analiz edilmesi gereken karmaşık ve zahmetli bir süreçtir. Sistem tasarımı olarak adlandırılan bu tür süreçleri endüstri mühendisleri geliştirir ve yönetir.

Endüstri mühendislerinin görevi, ürünün hammaddelerinin gereken zaman ve yerde bulunmasıyla başlar; fabrikada kaliteli ve hesaplı bir şekilde üretilmesine, fiyatlandırılmasına, oradan tüketiciye zamanında ulaştırılmasına kadar devam eder. Ürünün doğru tanıtımı ve tüketicilerin ürünle ilgili görüşlerinin toplanması da yine yapılacak işler arasındadır.

Endüstri mühendisliğinin ilgi alanına giren süreç yönetimi sadece üretimle veya marketlerde satın alınabilecek ürünlerle sınırlı değildir. Hizmet sunan (hastane, banka/finans kuruluşu, sigorta kurumları, enerji dağıtımı, ulaşım, lojistik, değişik devlet/belediye daireleri, vb.) organizasyonların tümünde süreçlerin tasarımı, geliştirilmesi ve yönetilmesi gerekir. Bu sebeple endüstri mühendisleri çok geniş bir iş alanına sahiptir.

 

İstanbul Şehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde öğrencilerimize, 200’ün üzerinde bilimsel yayın ve 20’den fazla yeni buluş ve ödüllü çalışmanın yanı sıra zengin bir sanayi ve iş dünyası tecrübesine de sahip bir akademik kadro rehberlik edecek. Sistem analizi ve tasarımı, üretim ve kaynak planlaması yapmanın inceliklerini öğreneceğinizi bölümümüzde, dersler ve laboratuar dışında uygulamalı alan çalışmalarıyla bilginin yanında etkin iletişim ve takım çalışması kabiliyetlerini de kazanacaksınız.
İstanbul Şehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği (Türkçe)
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar