İstanbul Şehir Üniversitesi Felsefe Bölümü İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 216
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

İstanbul Şehir Üniversitesi Felsefe Bölümü, felsefeye çoğulcu perspektiften bakan genç, dinamik ve gelişen bir bölümdür. Yetkin akademik kadromuzun uzmanlık alanları, felsefî problemlere odaklanan analitik geleneğin yanı sıra, aynı problemlere tarihsel açıdan yaklaşan Avrupa ve İslam felsefesi geleneklerini de içermektedir. Zengin müfredatında evrensel düşünce miraslarını buluşturan ŞEHİR Felsefe’nin disiplinlerarası perspektifini, 141 krediyle tamamlanan özgün müfredatında somut olarak görmek mümkündür.

ŞEHİR Felsefe, eğitim ve araştırma standartlarını uluslararası düzeyde karşılayacak bir mükemmeliyet anlayışını hedeflemiştir. Yüksek bursluluk oranına sahip kontenjanımız ÖSYM Sınavında bölümümüzü tercih eden öğrencilerimizin yanı sıra uluslararası başvurulara ayrılmış, yapılan ERASMUS anlaşmalarıyla Avrupa üniversitelerinde eğitim imkanı sağlanmıştır. Öğrencilerimiz, Tarih’ten Sosyoloji’ye, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler’den Hukuk’a üniversitemizin nitelikli fakülte ve bölümlerinde ÇİFT ANADAL ve YANDAL yapma fırsatına sahiptir. Eğitim dili İngilizce’dir. Modern Avrupa dilleriyle birlikte Osmanlıca, Arapça, Antik Yunanca ve Latince benzeri klasik dillerin eğitimi teşvik edilmektedir. “Philosophy Talks” seminerleri, uluslararası konferanslar ve atölye benzeri etkinliklerle eğitim ve araştırma birikimleri yerel ve uluslararası kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Mezunlarımız, alanlarında yetişmiş uzmanlar olmanın ötesinde, hayatları boyunca başarılı olmalarını sağlayacak temel akademik becerileri kazanmakta, her türden içeriği ve konuyu analiz etme, yorumlama, değerlendirme ve sorumluluk üstlenme yetileriyle donanmış eleştirel düşünürler olarak yetişmektedirler.

İstanbul Şehir Üniversitesi Felsefe Bölümü
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar