İstanbul Şehir Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 107
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

İstanbul Şehir Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programı, yeni teknolojilere ve güncel gelişmelere hâkim, mesleki ve sosyal etik değerlere sahip nitelikli teknik elemanlar yetiştirmeyi hedefler.

ŞEHİR İletişim Fakültesi’nin deneyimli akademik kadrosunun katkılarıyla oluşturulan yetkin müfredat, Meslek Yüksekokulu öğrencilerine kuramsal bilgilerin yanı sıra teknik ve pratik beceriler kazandırır. Bu program, fotoğraf tarihinden sayısal görüntü işleme tekniklerine, görüntü yönetmenliğinden görsel kültüre uzanan geniş bir yelpazede dersler sunar. 

Kampüsteki gelişmiş stüdyolarda teorik bilgilerini pratiğe dökme imkânı bulan öğrenciler görsel kültür ve iletişim alanındaki yetkinliklerini kullanarak durağan (fotoğraf) ve hareketli (video) görüntüler konusunda profesyonelleşirler.

Programın mezunları fotoğraf ve kamera teknikeri unvanıyla özel veya kamu sektörlerinde istihdam edilebilecekleri gibi kendi işletmelerini de açabilirler. Ayrıca önlisans eğitimlerini tamamladıktan sonra Dikey Geçiş Sınavı ile birçok lisans programına devam edebilirler.

İstanbul Şehir Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar