İstanbul Şehir Üniversitesi Grafik Tasarımı Programı İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 133
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

İstanbul Şehir Üniversitesi Grafik Tasarımı Önlisans Programı, insanlar arasında bilinen en eski görsel iletişimin ve ortaya çıkan görsel elemanların (işaretlerin ve sembollerin) gelişiminden başlayarak, televizyon gibi kitle iletişim araçlarından internete kadar her türlü dijital ve basılı medya ortamında iletişim tasarımı yapacak yetkin bireyler yetiştirmeyi amaçlar. 

ŞEHİR Grafik Tasarımı Önlisans Programı, fotoğraf, video, etkileşimli ortam tasarımı ve animasyon gibi yaratıcılık içeren alanlarda üretim yapabilen ara teknik elemanın yetişmesini sağlayarak sektörel istihdam açığını gidermeyi hedefler.

Gelişen ileri teknolojiyi takip eden bu program sektörün ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir ders planı uygular. Müfredatta uzman akademik kadronun vereceği teorik derslerin yanı sıra, Mac ve PC’den oluşan gelişmiş bilgisayar laboratuvarlarında işlenen uygulamalı dersler de yer alır. 

İhtiyaç duyulan grafik tasarım programlarının son sürümleri ile eğitimlerini gören öğrencilerimizin staj yerlerinde ve mezuniyetten sonraki iş kariyerlerinde tüm teknolojik gelişmelere zorlanmaksızın hâkim olabilmeleri hedeflenir.

Tasarım, reklam ve multimedya ajansları, şirketlerin reklam birimleri, basım ve yayıncılık kesimi, baskı ve baskı sonrası üretim yapan işletmeler, gazeteler, dergiler, ambalaj sektörü, kamu ve özel matbaalar, radyo televizyon kuruluşları ve online haber siteleri çalışma alanlarından bazılarıdır. Ayrıca başarılı mezunlar lisans programlarına Dikey Geçiş Sınavı ile geçiş yapabilirler.

İstanbul Şehir Üniversitesi Grafik Tasarımı Programı
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar