İstanbul Şehir Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 177
Kategori : Üniversite
Konum : Üsküdar
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Halkla İlişkiler Bölümü altında açılan Halkla İlişkiler programı bünyesinde, iş dünyasının en önemli sektörlerinden biri olan halkla ilişkiler sektörüne, sektörün ihtiyacı olan tüm bilgi birikim ve deneyimleri kazanmış çağdaş yönetim yaklaşımları benimsemiş uzman iletişimciler ve yöneticiler yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Halkla ilişkiler alanlarının strateji ve uygulama süreçlerini kapsayan dersler, atölyeler ve projelerle, kuramsal bilgiler ile uygulamayı bir arada yürütebilen, mesleğin ekonomik, etik ve hukuksal yönlerini kavramış çağdaş uygulamacılar yetiştirilmesi amaçlanır. Program, alana ait klasik akademik ve mesleki birikimin aktarılmasının yanı sıra iletişim alanında yeni teknolojilerle birlikte yaşanan dönüşümü akademik mercek altına almayı hedeflemektedir.

Bölümümüzün bir başka farklı yanı ise, Üniversitemizin diğer bölümleri gibi,  Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerinin de bir yıl süreli Ortak Dersler Programından dersler alarak güçlü bir formasyon oluşturacak olmasıdır. Ortak Dersler Programı öğrencilerin insanı ve toplumu; tarih ve kültürü; gelenek ve moderni; eleştirel ve analitik düşünmeyi öğrenebilecekleri disiplinler arası bir programdır. 

Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilere sunacağı programlarda Üniversite/Fakülte/Bölüm seçmeli ders havuzlarıyla farklı uzmanlık alanlarında kendilerini geliştirme imkanı sunacaktır. 

Siz öğrencilerimiz, akademisyenlerin gözetiminde sosyal sorumluluk ve gönüllülük uygulamaları yapacak, çeşitli kuruluşların kampanya çalışmalarını ajanslar biçiminde örgütlenerek yürüteceklerdir.

 

Halkla İlişkiler Bölümü, yaratıcı ve çok yönlü bir şekilde düşünebilen, mesleki etik değerleri gözeten, sosyal konulara duyarlı, iletişim sektörünün gerektirdiği yeteneklere sahip ve buna bağlı olarak sektörde yaratıcı ve stratejik çözümler üretebilen ve dil yetkinliğine sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İstanbul Şehir Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü
Kategori : Üniversite
Konum : Üsküdar
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar