İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 240
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Türkiye’de nitelikli hukukçulara duyulan ihtiyaç, toplumsal, ekonomik ve teknolojik alanlarda yaşanan hızlı gelişmeler ve bunların ortaya koyduğu hukuk problemleri dolayısıyla, her zamankinden daha fazla önem kazandı. Bu ihtiyaca cevap üretme kaygısıyla yola çıkan İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, kuruluş sürecinde, alanında önde gelen akademisyen hukukçular,  Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay Başkanları, adli ve idari bürokratik makamlarda görevli tecrübeli isimlerle yapılan derinlemesine  mülakatlarla “Nasıl bir hukuk eğitimi?” sorusuna cevap aradı.

 
Mülakatlar sonucunda, hukuk fikrinin ve idealinin yerleşmesine  katkı sağlayacak, teorik temelli yapısı yanında pratikte mali ve  finans piyasalarıyla birlikte, kamu ve özel sektörün, ihtiyaç duydukları nitelikli hukukçuların yetişmesini sağlayabilecek bir program hazırlandı. Türk hukuk sisteminin ve hukuk eğitiminin problemlerine karşı,  farklı bir eğitim içeriği oluşturmak amacıyla kurulan İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi, mesleki bilgiye hâkim, hukuk nosyonuna saygılı, meslek haysiyetini  öne çıkaran hukukçular yetiştirmeyi hedefliyor.

 
İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, öğrenciler hukuki ve bürokratik kurumlarda yapacağı stajlarla mesleki bilgilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. Ayrıca diğer sosyal bilim disiplinleriyle birlikte hazırlanan ders programıyla bir hukuk teorisyeni olma şansını kazanacaklar.  Fakültemizde İngilizcenin yanı sıra ikinci bir yabancı dil öğrenme imkânı da bulacaklar ve özellikle %30’u İngilizce olan eğitim programımızla yabancı dilde hukuk terminolojisine daha fazla hâkim olacaklar.
 
Öğrencilerimiz fakültemizden mezun olduklarında akademisyen olabilecek; hâkimlik, savcılık ve avukatlık yapabilecek; diplomasi ve mülki idare alanlarında, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarda çalışabilecekler.
İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar