İstanbul Şehir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 179
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

İstanbul Şehir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi, öğrencilerini hem İslam dinini ve medeniyetini hem de yaşadığımız çağı yakından tanımalarını sağlayacak bilgi ve becerilerle donatmayı hedefliyor. 2012 – 2013 akademik yılında öğrencilerine kapılarını açan İslami İlimler Fakültesi, uluslararası ve özgün yapısıyla tefsirden siyaset bilimine, hadisten çağdaş İslam düşüncesine uzanan çok yönlü ve çok seçenekli bir program sunuyor. 

Fakülte, öğrencilere bir yandan İslam medeniyetinin muazzam birikiminin kapılarını açarken, diğer yandan modern dünyada geliştirilmiş sosyal bilimlerle tanışmalarını sağlıyor. Öğrencilerini İslami ilimlerin tarihi ve klasikleriyle buluşturmayı hedefleyen İslami İlimler Fakültesi, aynı zamanda devlet üniversitelerindeki ilahiyat fakültelerinin müfredatını da kapsıyor.

 

 

İslami İlimler Fakültesi, öğrencilerine Arapçanın yanı sıra İngilizceyi de ileri düzeyde öğretmeyi hedefliyor. Fakültede öğrenciler, İslami İlimler öğreniminin yanında başka bir sosyal bilim dalında yan dal yapabilecek yahut çift ana dal yaparak iki diploma alabilecekler. 

Ayrıca İslami İlimler, her sene kabul edilecek uluslararası öğrencilerin yanı sıra müfredatıyla, faaliyetleriyle ve vizyonuyla gerçek anlamda uluslararası bir fakülte olarak tasarlandı.

İstanbul Şehir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar