İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme Bölümü İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 124
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Örgütlü olan on kişi, örgütsüz olan bin kişiden daha güçlü olabilir mi? Bu on kişinin nasıl bir ekip olması gerekir? Ekibin her bir bireyi hangi görevleri üstlenmeli ve bunun için nasıl bir eğitimden geçmeliler? Peki bu on kişi birlikte nasıl karar alacak? Karar alma sürecinin hızlı, doğru ve bütün takım üyelerinin kabul edebileceği bir şekilde oluşması nasıl sağlanacak? Takımın üyeleri üstlenecekleri işleri yapmaya nasıl isteklendirilecekler? Onların kapasitelerinin en üst seviyede takıma katkı yapmasını sağlayacak unsur para mı, yardımseverlik mi, yapılacak işin insanlığa faydası mı yoksa başka bir şey mi olacak? Teknoloji bu takımın başarısı için nasıl kullanılacak? Ekibin ürettiği sonuçlar nasıl en güzel şekilde hedef kitlesi ile paylaşılacak? Ekip yapmakta olduğu işte benzeri ekiplere göre nasıl üstünlük sağlayacak? Bunun için dünyadaki rakipleri ile kendisini nasıl karşılaştıracak? Ve işi dünyadaki rakiplerine göre nasıl daha iyi yapacak?

Gelişme doğru soruları sorarak başlar. Bu ve benzeri sorular İşletme disiplininin cevap aradığı sorulardır. Tabii bu soruların doğru cevaplarını bulacağınız yer de soruları sormak kadar önemlidir!

Takım Çalışması ve Liderlik
İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme Bölümü, iş dünyasındaki doğru soruların cevaplarını paylaşıyor. İşletme disiplininin bugün geldiği noktayı, yerel dinamikleri göz ardı etmeden küresel bir bakış açısı ile öğretmeyi vaat ediyor.
İşletme Bölümü, mezunlarının uluslararası arenada örgüt kurabilen, sadece Türkiye’de değil dünyanın önde gelen organizasyonlarında başarı ile yer alabilecek özelliklerde bireyler olmasını hedefliyor. Öğrencilerin belli alanlarda uzmanlaşarak iyi birer takım üyesi olmalarının yanı sıra liderlik özelliklerinin ortaya çıkarılarak, yeri geldiğinde takım kurabilen ve yönetebilen donanıma sahip olmaları amaçlanıyor.

Uluslararası Bilgi ve Tecrübe
Küreselleşen dünyada iş yapmak artık uluslararası bilgi ve tecrübe gerektiriyor. Dolayısıyla İstanbul Şehir Üniversitesi’nin en önemli varlığı uluslararası teorik ve uygulama tecrübelerine sahip öğretim kadrosu. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğretim üyeleri ile işletme disiplinine sadece Türkiye’nin açısıyla değil, dünyanın farklı noktalarından da bakılması sağlanıyor.

İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme Bölümü
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar