İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü (Türkçe) İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 216
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

“Şizofreni nedir? Neden aşık oluruz? Şiddet içerikli video oyunları ve filmleri izlemek çocukları saldırgan yapar mı? Duygusal zekâ nedir?” Bunlar psikoloji biliminin sorduğu sorulara sadece birkaç örnek. Psikoloji, günlük hayatta sayısız uygulama alanı bulan çok çeşitlilikte bir disiplin. Bilişsel, sosyal, gelişim, çevre, klinik, endüstri ve örgüt, sağlık, adli psikoloji ve bilişsel nörobilim, psikolojinin son derece geniş yelpazeye yayılmış alt alanlarından bazıları.

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü, akademik kadrosunda klinik psikoloji, psikolojik danışmanlık, psikiyatri, sosyal ve bilişsel psikoloji alanlarının temsil edildiği, diğer sosyal bilimlerle beraber çalışan, geniş bakış açısına sahip, öğrenci dostu, hem bilimsel anlayış hem de mesleki beceriler kazandıran bir bölüm.

Psikoloji disiplinindeki konuların ve metot farklılıklarının zenginliğini yansıtan, dengeli ve esnek bir şekilde hazırlanmış ders programımızla, uzmanlaşmak istediğiniz alt alanın bilimsel ve uygulama altyapısına sahip olacaksınız. Bütün derslerimiz aktif, içsel bir motivasyonla çalışmanızı sağlayacak ve eleştirel/analitik düşünme becerilerini geliştirebileceğiniz şekilde tasarlandı. Yüksek lisans ve doktora yapmayı planlıyorsanız bilişsel, sosyal ve klinik psikoloji alanlarında öğretim üyeleriyle laboratuarlarda proje yapabilecek, araştırma sonuçlarını ulusal ve uluslararası konferanslarda sunabileceksiniz. Stajlarınızı belediyeler, tıp fakülteleri, hastaneler, şirketler ve okullarla gerçekleştirilecek iş birliği çerçevesinde yapabileceksiniz.

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümünden, psikolojinin temel konu, yaklaşım ve uygulamaları konusunda güçlü bir altyapıya sahip; İngilizce ve Türkçe, yazılı ve sözlü kendini iyi ifade edebilen; gelecek hedeflerine uygun şekilde ders ve staj programını tamamlamış olarak mezun olacaksınız.

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü (Türkçe)
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar