İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörlüğü

İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 235

Sevgili Öğrenciler,

İstanbul Şehir Üniversitesi iyiyi, doğruyu, güzeli arayanların; insanı, toplumu, doğayı anlamaya çalışanların ve bu arayış ve anlayışın ürünü olan bilgileri tüm insanlıkla paylaşmak isteyenlerin bir araya geldiği uluslararası standartlarda bir araştırma üniversitesidir.

Bizler İstanbul Şehir Üniversitesi mensupları olarak misyonumuzu aramak, anlamak ve paylaşmak olarak tanımlıyoruz. Misyonumuzu tamamlayıcı değerlerimiz içinde özgüven, özgürlük ve özgünlük önemli bir yer tutuyor. Sorumlu, üretken, katılımcı ve evrensel olmaya da öncelik veriyoruz.

İstanbul Şehir Üniversitesi uluslararası bir üniversite kimliğiyle  dünyanın 70 ayrı ülkesinden yüzlerce uluslararası öğrenciye sahip. Bu nedenle, İstanbul Şehir Üniversitesi’nde öğrenci olmak uluslararası bir topluluğun parçası olmak ve uluslararası bir vizyona sahip olmak demek. İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencisi olmak güçlü bir akademik kadroyla ülkemizin en gelişmiş kampüslerinden biri olmaya aday olan Dragos Kampüsünde birlikte yaşamak demek.

Biz kampüsümüzde öğrencilerimize sadece uluslararası standartlarda bir eğitim vaad etmiyoruz. Dragos sahil yolunda denizin mavisi, ağacın yeşiliyle kuşatılmış bir kampüs içinde sağlıklı ve kaliteli bir yaşam da vaad ediyoruz.

İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü “sosyal üniversite, sosyal kampüs” yaklaşımıyla inşa edildi. İçinde varolduğu topluma kapılarını açan, kampüs sınırları içine kapanmayan, toplumun her kesimiyle güçlü bir diyalog kurmayı amaç edinen bu yaklaşım ile öğrencilerimizi sosyal sorumlu bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Sizleri de İstanbul Şehir Üniversitesi’nin arayan, anlayan ve paylaşan mensupları arasına katılmaya ve Dragos Kampüsümüzde sağlıklı, kaliteli ve sosyal bir hayat yaşamaya davet ediyorum.

Prof. Dr. Peyami Çelikcan
Rektör Vekili

Özellikler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar