İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 116
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

 

İstanbul, Türkiye’de sinemanın yalnızca başladığı ve yaygınlaştığı değil, aynı zamanda sinema ve televizyonun en fazla resmettiği şehir.  Bu nedenle İstanbul’da yaşanan deneyimlere, tarihlere ve bunların temsillerine duyarlı bir üniversitede sinema ve televizyon okumanın önemli olduğunu düşünüyoruz. İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi, bu türden bir farkındalıkla medya endüstrisi ve akademideki  iş ve araştırma alanlarını kucaklayan bir öğretim ve araştırma odağı olarak kuruldu.
 
İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü olarak, medyaya teknolojik ve endüstriyel bir sosyal araç ve sanat formu olarak  geniş bir perspektiften bakıyoruz. Arzumuz, sizlerin yeterli bilimsel ve mesleki donanım kazanmış genç meslektaşımız olarak bir an önce mezun olmanız ve aramıza katılmanız.
 
Gerek ülkemizde gerekse de bölge ülkelerinde nitelikli iletişimcilere olan ihtiyaç günden güne artıyor. Özellikle de dünya sinemasına aşina, görsel ve sayısal okur yazarlığı gelişmiş, entelektüel derinliğe, teknik becerilere sahip ve hem ulusal hem ulusaşırı sinema ve TV endüstrilerinin işleyişinden haberdar nesillere ihtiyaç var.
 
Bölümümüzden mezun olduğunuzda, sizlerle yapımcı, yönetmen, senarist, eleştirmen, metin yazarı, küratör, araştırmacı, muhabir, editör, televizyon programcısı, yeni medya uzmanı ve  görsel iletişim tasarımcısı olarak çalışmak isteyen birçok profesyonel olacak.
 
İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünde, medya dünyasının dinamik ve eleştirel karakterine uygun olarak, uygulama kadar teoriye de ağırlık veren bir öğrenim sunuyoruz. Akademik kadromuzun araştırma alanları, antropolojiden yeni medyaya, kültürel araştırmalardan modernleşme sosyolojisine, sinema tarihi ve estetiğinden televizyon sosyolojisine kadar Türkiye’de henüz benzeri olmayan bir müfredat çeşitliliğini yansıtıyor.
 
Bölümümüzde medya ve iletişim dünyasının en yeni teknolojilerine sahip stüdyo ve atölyelerimizde tecrübe edinecek, öğrencilik hayatınızda medya sektörünü yakından tanıma ve ona eleştirel bakma fırsatını aynı anda bulacaksınız.

İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar