İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 147
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ‘küresel’ olanla ‘yerel’ olanı birleştiren bir öğretim ve araştırma programını hayata geçirerek, son derece dinamik ve küresel gelişmelere açık bir mecra olmayı amaçlıyor. Bölümün tasarlanma aşamasında; dünya ölçeğinde en ileri sosyoloji programlarına sahip üniversitelerin öğretim ve araştırma konularındaki öncelikleri iyi tespit edildi, eskimiş bir gündeme tutsak olmaktan dikkatle kaçınıldı. Ayrıca ulusal ve uluslararası alanda yayın ve eğitim tecrübesine sahip akademik kadrosu ile bu program Türkiye’deki ve dünyadaki bilgi/düşünce üretimine önemli katkılar sağlamayı hedefliyor. 

İstanbul Şehir Üniversitesi’nin mekanı olan İstanbul, sosyologlar için eşsiz bir laboratuar. Dünyanın en büyük metropollerinden biri olan bu şehrin dinamik ekonomisi, kültürel hayatı ve inanılmaz çeşitliliği bugünün (ve yarının) sosyologları için bulunmaz bir hazine niteliğinde. Tarih, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Psikoloji, Felsefe ve Edebiyat bölümleriyle yakın ilişki içerisinde olan bölüm, öğrencilerine hem yaşadıkları toplum hakkında analitik ve derinlemesine düşünebilmeyi hem de mezuniyet sonrası için öğrencilerini çok çeşitli mesleklere hazırlamayı temel alıyor.

 

İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü, disiplinler arasılığı bir öğrenme ve düşünme tarzı olarak benimsemiş; evrensel ahlâk normlarını ve bilimsel etik kavrayışını özümsemiş ve bunlardan asla taviz vermeyen; ilgilendiği alanlarda özgün ve eleştirel bir bakışa sahip, öznel duruşu olmakla beraber farklı inanç, felsefe ve görüşlere açık, dinlemesini bilen; lisans düzeyinde, Türkiye, bölge ve dünya sorunları hakkında fikir üretebilen, lisansüstü düzeyde ise girift toplumsal ilişkilerin mahiyeti ve işleyişi hakkında bilgi de üretebilen, İngilizcenin yanı sıra en az bir Batı ve bir Doğu dilini daha okuyup yazabilen bir öğrenci profili oluşturmayı amaçlıyor.
İstanbul Şehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar